V sobotu 2. června se areál opět otevře veřejnosti. Letos jsou připraveny další novinky, z nich především ohřev vody ve všech bazénech.

V letošním roce prošla modernizací také přípravna jídla a zázemí pro obsluhu restaurace v areálu koupaliště. Rozšířilo se také posezení restaurace.

Novinkou je ale především ohřev vody bazénů. „Na koupaliště byl přiveden teplovod, proinvestovaný Městem Kojetínem, z bioplynové stanice Agrodružstva Morava za účelem ohřevu všech tří bazénů a ohřevu teplé užitkové vody v prostorách sociálního zařízení u šaten,“ vysvětlil Vlastimil Psotka, ředitel společnosti TECHNIS Kojetín, která koupaliště provozuje s tím, že teplo budou využívat po celou dobu koupací sezony, po dohodě s Agrodružstvem na symbolickou korunu za příslušnou jednotku.

V těchto dnech probíhá ještě zkušební provoz. V sobotu 2. června od 10 hodin už ale bude moci veřejnost vyzkoušet vodu na vlastní kůži.

„Podařilo se nám již vyhřát velký bazén, který má v současné době teplotu vody okolo 26 stupňů Celsia. Malé bazény pak okolo 27 stupňů Celsia. Celkem tak ohříváme ve všech bazénech asi 1700 kubíků vody,“ doplnil Vlastimil Psotka.

Luxus: čtyři beachvolejbalová hřiště

Koupaliště se může chlubit také raritou v podobě čtyř beachvolejbalových hřišť, takový luxus, co do počtu volejbalových kurtů totiž nenabízí žádný jiný bazén v Olomouckém kraji.

„Naši volejbalisté ve velkém spolupracují s krajem, v dřívějších dobách měl v Kojetíně tento sport svoji tradici, nyní se opět zformovala skupina nadšenců pod hlavičkou SK Kojetín. Roste zde také velice dobrá generace mládeže, která má dobré výsledky a od příštího roku vstupuje do extraligy kadetů a juniorů. Hřiště jsou i proto stále více využívané a slouží pro letní přípravu volejbalistů, jezdí sem i lidé a týmy z okolních měst,“ konstatoval na závěr ředitel společnosti TECHNIS Kojetín.

Město Kojetín i s provozovatelem TECHNIS Kojetín umožňuje také v letošním roce pro děti do 18 let evidované v Domě dětí a mládeže v Kojetíně volný vstup.

Jedná se o děti, které pravidelně navštěvují zájmové kroužky a mají zaplacenou úhradu na celý rok. Dále děti evidované na DDM navštěvující další organizace ve městě, specifikované na letáku DDM vyzývajícím k registraci otisků prstů do vstupního systému koupaliště.