K útoku na třiadvacetiletého plavčíka došlo minulý týden v úterý přímo v areálu koupaliště.

Mladíka fyzicky napadli rodiče hocha, jehož napomenul, aby neskákal do vody z boční strany bazénu a dodržoval návštěvní řád.

Koupaliště v Kojetíně

Dostal několik úderů – ránu do zátylku a kopance. Se zraněním hlavy a pohmožděninami skončil u lékaře. Podle policie, která případ šetří, se na útoku podíleli tři lidé.

Na návštěvníky koupaliště teď místo zraněného plavčíka, který je v pracovní neschopnosti, dohlíží nová posila.

Dvaasedmdesátiletý Václav Dvořáček je sice v penzi, ale nebojí se toho, že by si nedokázal zjednat pořádek.

„Jsem tu na záskok a nastoupil jsem den po tom incidentu. Mám 186 centimetrů a skoro 100 kilo, takže úplně stačí jeden pohled a je klid. K žádnému konfliktu ale od té doby nedošlo," řekl.

Podle jeho slov se na koupališti většinou předvádějí před dívkami čtrnáctiletí a patnáctiletí chlapci.

„Holkám začínají opuchat žebra, a tak se kluci chtějí ukázat. To je všechno," poznamenal.

Koupaliště v Kojetíně

Obvinění zatím nepadlo

Přítomnost strážníka u vchodu si pochvaluje Eva Navrátilová, která se jezdí koupat do Kojetína i se svými dětmi.

„Policista je tu vždycky odpoledne, kdy se Romové na bazén nahrnou. Nejvíce skupinek je tady v sobotu a je fakt, že jsou někdy dost hluční," řekla.

Okolnosti útoku na koupališti policisté nadále prošetřují s tím, že obvinění konkrétních osob v této souvislosti zatím nepadlo.

„I nadále probíhá prověřování a s ním související úkony trestního řízení, jako například výslechy svědků. Zatím nebyla obviněna žádná konkrétní osoba," konstatovala krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Policisté podle ní od ledna letošního roku zaznamenali na Kojetínsku jeden případ výtržnictví, za stejné období toho loňského byly tři.

Jaká je teď atmosféra ve městě? A vztahy mezi Romy a "bílými"? 
ROZHOVOR  s místostarostou Kojetína Miloslavem Oulehlou ve ČTVRTEČNÍM TIŠTĚNÉM vydání Přerovského a hranického deníku 13. srpna.