Přerovský bazén se otevřel návštěvníkům už 1. června, kdy byl v provozu pětadvacetimetrový bazén. Celý areál s atrakcemi a dětským brouzdalištěm je přístupný od 18. června. Celodenní vstupné pro dospělé je 95 korun, děti zaplatí 75 a také cena občerstvení je příznivá. Za pivo i za párek v rohlíku lidé dají po 30 korunách.

Koupaliště v Penčicích spustí plný provoz až od července, v červnu se zde mohou lidé koupat jen o víkendech. Za občerstvení si návštěvníci ve srovnání s loňskem připlatí, ale jen mírně. „Ve srovnání s okolím si ceny pořád držíme, za párek v rohlíku lidé zaplatí 28 korun, hranolky stojí 35 korun. Za pivo dají 32 korun a za kofolu 30,“ řekla Leona Dokládalová z Bašty U Dokládalů, která zde občerstvení provozuje.

Na kolik přijde návštěva koupaliště?

Přerov

close Situace na přerovském bazéně se po zavedení opatření zklidnila. info Zdroj: Deník/Petra Poláková-Uvírová zoom_in Letní bazén v Přerově

Dospělí: 95 Kč

Děti: 75 Kč

Pivo: 30 Kč

Kofola: 30 Kč

Hranolky: 30 Kč

Párek v rohlíku: 30 Kč

Penčice

close Koupaliště v Penčicích. Ilustrační foto info Zdroj: DENÍK/Tomáš Krejčiřík zoom_in Koupaliště v Penčicích

Dospělí: 60 Kč

Děti: 50 Kč

Pivo: 32 Kč

Kofola: 30 Kč

Hranolky: 35 Kč

Párek v rohlíku: 28 Kč

Kojetín

close Otevření zmodernizovaného areálu koupaliště v Kojetíně info Zdroj: DENÍK/Iva Najďonovová zoom_in Koupaliště v Kojetíně

Dospělí: 110 Kč

Děti: 90 Kč

Pivo: 35 Kč

Kofola: 35 Kč

Hranolky: 40 Kč

Párek v rohlíku: 30 Kč

Hranice

close Plovárna Hranice. Ilustrační foto info Zdroj: Plovárna Hranice zoom_in Plovárna Hranic

Dospělí: 90 Kč

Děti: 70 Kč

Pivo: 43 Kč

Kofola: 29 Kč

Hranolky: 49 Kč

Párek v rohlíku: 32 Kč

Lipník

Dospělí: 90 Kč

Děti: 50 Kč

Pivo: 35 Kč

Kofola: 30 Kč

Hranolky: 40 Kč

Párek v rohlíku: 30 Kč

Kojetín láká na teplou vodu

V plném proudu už je sezona na koupališti v Kojetíně. Moderní areál prošel před lety nákladnou rekonstrukcí a díky vybudovanému tepelnému kanálu, kterým se bazén vytápí, může nabídnout teplotu vody až 29 stupňů Celsia. Na koupališti je restaurace, beach zóna s barem, ale je zde i dětské hřiště a kemp.

„V letošním roce jsme kompletně vyměnili fólie, trysky a část technologie. Tato investice do poslední etapy modernizace nás přišla na 6 milionů korun,“ přiblížil starosta Kojetína Leoš Ptáček. Přibyla i nová atrakce pro milovníky adrenalinu.

„Ke zdražení jsme přistoupili, ale lidé si u nás mohou zaplavat v upraveném areálu s bazény, tobogánem, je zde skluzavka kamikadze, vířivka a další atrakce. Hojně využívaný je i kemp,“ řekl starosta.

Celodenní vstupné je v Kojetíně pro dospělé 110 korun, pro děti 90. Po 16. hodině odpoledne dospělí zaplatí 80 korun. Jak potvrzují provozovatelé, je koupaliště v Kojetíně velmi vyhledávané. „Jen během víkendu 18. a 19. června k nám dorazily tři tisíce lidí,“ upřesnil.

Hranice zdražily, Lipník ne

V Lipníku a Hranicích se koupaliště otevřela v polovině června.

„Celodenní vstupné je stejné jako v loňském roce a dospělí zaplatí 90 korun,“ uvedl ředitel Technických služeb v Lipníku nad Bečvou Václav Zatloukal.

Kvůli havárii na střeše a odstraňování škod otevřela letos se zpožděním hranická Plovárna.

„Havárie se částečně dotkla i technologií k saunám, saunové centrum tak bude kvůli rekonstrukci zavřené až do odvolání. O zprovoznění budeme včas informovat na našem webu,“ shrnul vedoucí provozu Plovárny v Hranicích Tomáš Nádvorník.

Koupání v Hranicích je letos o něco dražší. „Celodenní permanentka pro dospělé stojí 80 korun, standardní vstupné 90 korun. Pro návštěvníky po 15. hodině platí sleva,“ upřesnil.

Nová terasa v Čechách

Oblibě se těší i menší venkovská koupaliště, která milovníci vodních radovánek oceňují kvůli klidnému prostředí. Přesně z toho důvodu je vyhledávané koupaliště v Čechách, které kvůli dobré dostupnosti hojně navštěvují Přerované.

„Máme novou terasu, na které budou lehátka, židle a slunečníky, což koupaliště vyzdvihlo. Za drobný poplatek si mohou lidé zahrát kuželky, k dispozici je občerstvení - restaurace a bufet. K mírnému zdražení celodenního vstupného pro dospělé jsme museli přistoupit a lidé zaplatí 95 korun. Během dne ale mohou kdykoliv odejít, při vstupu dostanou razítko a zase se mohou vrátit,“ řekla starostka obce Renáta Dočkalová.