Většina z nich hlásí, že brány koupališť otevře už na přelomu května a června. Provozovatelé doufají, že letošní sezona bude pro ně příznivější, než byla ta loňská. Už během příštího týdne by se mělo otevřít koupaliště v Přerově i v nedalekých Penčicích.

„V květnu budou tato zařízení otevřena pouze o víkendech, od června už budou přístupná po celý týden,“ informoval Jaroslav Klvač, ředitel přerovské společnosti Teplo, která obě zařízení od loňského roku provozuje.

Vstupné na penčickém koupališti se od loňského roku neliší, na přerovském venkovním bazéně je celodenní sazba letos snížena o deset korun – z loňských osmdesáti na letošních sedmdesát korun. Vstupy do obou zařízení jsou vybaveny turnikety.

„Novinkou je, že lidé tak mohou na jeden čip, který si dobijí libovolnou částkou, vstupovat na koupaliště jak do Penčic, tak do Přerova. Na tentýž čip se dostanou i do krytého bazénu, sauny, a v zimě pak na zimní stadion,“ vysvětlil Klvač.

Na malé návštěvníky koupaliště v Penčicích čeká letos překvapení. „Vybudovali jsme zde novou dvouproudou skluzavku,“ upřesnil Klvač.

Poslední víkend v květnu se otevřou brány také na koupališti v Kojetíně. V současné době tam finišuje napouštění bazénů. „Cena vstupného i poskytované služby zůstávají na stejné úrovni jako v předchozích letech,“ řekl ředitel společnosti Technis Miloslav Ticháček.

Podle jeho slov předloni toto zařízení navštívilo zhruba 17 tisíc lidí, zatímco loni návštěvnost klesla na 13 a půl tisíce. „Je to vždycky o počasí. To se může výrazně podepsat na návštěvnosti. Uvidíme, jak nám bude přát počasí v letošní sezoně,“ podotkl Ticháček.

Zprovoznění koupaliště se od začátku června dočkají také obyvatelé Lipníku nad Bečvou. „V současné době v areálu provádíme drobné opravy a chystáme se na napouštění nádrží. Od začátku června chceme sezonu rozjet a do té doby musíme mít hotové i rozbory vody,“ řekl Daniel Coufalík, ředitel Technických služeb v Lipníku nad Bečvou, které areál provozují.

Podle něj se cena vstupného i provozní doba na lipnickém koupališti letos nemění. Na vodomilce čeká v letošní letní sezoně velké překvapení.

Osvěžit se pod širou oblohou mohou totiž poprvé také v Hranicích. Stavba nového koupaliště, které vyroste na místě zchátralého zařízení, se tam momentálně chýlí k závěru. Koupaliště bude těsně sousedit s vnitřním akvaparkem, který se stal nejvyhledávanějším zařízením svého druhu na Přerovsku.

„Máme v podstatě poslední měsíc na to, abychom doladili poslední práce a koupaliště uvedli do zkušebního provozu, a tím prověřili jeho technologii. Slavnostní otevření koupaliště plánujeme na 19. června,“ informoval Milan Vinkler, ředitel hranické společnosti Ekoltes, která plavecký areál provozuje. Stavba koupaliště si vyžádala 21 milionů korun.