O tom, že by byl opravený venkovní bazén napuštěn už v letošní letní sezoně, si však vodomilci mohou nechat zdát.

„Předpokládané náklady na rekonstrukci venkovního koupaliště byly vyčísleny na 21 milionů korun,“ upřesnil mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Město však takovou sumu není schopné hradit z vlastního rozpočtu, částečné finanční krytí této investice proto bude muset zajistit dotace.

„Projekt na rekonstrukci koupaliště už máme zpracovaný. Teď už bude jen záležet, zda na něj získáme podporu v podobě dotace,“ dodal Bakovský.

Zchátralé venkovní koupaliště, které sousedí s předloni vybudovaným vnitřním aquaparkem, v létě nebylo v provozu. „Venkovní areál byl sice zpřístupněn, ale návštěvníci se tam mohli pouze slunit nebo zahrát si volejbal,“ řekl Milan Vinkler, ředitel společnosti Ekoltes, která hranický plavecký areál provozuje.

Pohled na venkovní koupaliště v havarijním stavu, který se naskýtá návštěvníkům aquaparku za sklem, je žalostný.

„Hranický aquapark jsme si s rodinou velmi oblíbili. Je to ale obrovský kontrast. Pohybujete se v moderně upraveném interiéru aquaparku a za oknem vidíte zchátralé venkovní koupaliště. Je to škoda. Myslím si, že by v létě o návštěvníky nemělo nouzi,“ řekla Renata Vodňanská z Přerova.

Podle provozovatele hranický aquapark denně navštíví zhruba 600 až 700 lidí. Zástupci města předpokládají, že i venkovní koupaliště se po jeho rekonstrukci stane v letní sezoně stejně oblíbeným místem.

„Opravou by v areálu koupaliště měl projít padesátimetrový bazén, dětské brouzdaliště, šatny, občerstvovací zázemí i rozvody vody. Nevyhnutelné jsou také terénní úpravy v celém areálu. Projekt už na tento záměr máme k dispozici. Nedávno jej dokonce připomínkovaly zainteresované strany,“ doplnil Milan Vinkler.

Naposledy prošlo rozsáhlou rekonstrukcí v přerovském regionu koupaliště v Kojetíně. To bylo zpřístupněno předloni v létě a stalo se tak zatím nejmodernějším koupalištěm na Přerovsku.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika