Stovky tanečníků se vlnily na parketu v džínách. Z pódia zněly hity Pavla Nováka

S nápadem uspořádat neformální ples na ukončení sezony přišli před deseti lety Elena Grambličková a Bohuslav Přidal.

„Nejprve to byl Korunový bál, pak Džínový - a nakonec obě tyto akce splynuly v jednu. Korunový bál vznikl jako protiváha k exkluzivním plesům,“ přiblížila myšlenku Elena Grambličková.

Organizátoři měli zpočátku strach, zda lidé na ples vůbec přijdou.

„Někteří mi dokonce telefonovali a ptali se mě, v jakém oblečení mají přijít, aby se společensky neznemožnili. Moje osobní vzpomínka na první ročník je, že jsem zorganizovala Džínový bál, a pak se do těch džínů po zimě nemohla vejít. Tak jsem to vyřešila alespoň džínovým sakem,“ usmála se.

Většina tanečníků vzala myšlenku plesu za svou a na parket dorazila ve stylových outfitech. Někdo zvolil džínovou sukni, šaty nebo vestu, jiný klasické rifle. Odměnou jim byl hned u vstupu drink „za snahu.“

„Vytáhla jsem ze skříně starší šaty, které tam leží už nějakou dobu. Do riflí bych se totiž asi nenasoukala,“ svěřila se jedna z přítomných.

Písničky Pavla Nováka v podání skupiny Re-VOX si přišla poslechnout Aneta Kračmarová.

„Nejvíce se mi líbí kapela, ta je bezkonkurenční, a pak i atmosféra. Můj muž je velmi dobrý kamarád Pavla Nováka, takže znám celý repertoár,“ řekla.

Podle manažera kultury Městského domu v Přerově Pavla Ondrůje byly lístky na akci vyprodané dlouho předem.

„Je to tradiční ples, na kterém se scházejí dobří známí. Ještě nedávno se jmenoval Korunový bál - to znamená, že vstupenka stála korunu a kuvert 199. Za dobré peníze si tedy lidé užijí nejen zábavu, ale mohou si dát i večeři - na výběr mají ze čtyř jídel,“ uzavřel.