Zástupcům lipnické radnice už však došla trpělivost. Řidiče nákladních aut proto chtějí podrobit vyšším kontrolám městských strážníků, policistů, ale i celníků.

„S průjezdem těchto vozidel je spojená prašnost v ulicích, značné znečistění silnic a v neposlední řadě také zničené komunikace a vyjeté koleje na vozovkách,“ popsal situaci lipnický starosta Miloslav Přikryl.

Podle jeho slov s častějšími kontrolami řidičů nákladních automobilů se už začalo. Policejní kontroly probíhají několikrát v týdnu a zaměřené jsou na technický stav vozidel, náklad, vážní lístky a doklady o nákladu.

„Při kontrolách, které provádějí celníci, jsou vozidla odkláněna na kontrolní váhy, kde se navíc zjistí nejen celková nejvyšší povolená hmotnost vozidla, ale také povolená hmotnost na jednotlivé nápravy,“ upřesnil starosta Přikryl.

Podle něho tyto akce mají také preventivní charakter, protože řidiči nákladních vozidel a dopravci si informaci o konání jednotlivých měření mezi sebou rychle předají.

„Četností kontrol chceme dosáhnout změny v přístupu k přetěžování vozidel ze strany dopravců, a tím zvýšit bezpečnost a plynulost provozu, zabránit znečisťování města a v konečném důsledku dosáhnout úspory nemalých nákladů na opravy komunikací,“ řekl závěrem starosta.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika