Každou zimu se stav cesty horšil, vozovku lidé přejmenovali na tankodrom.

„Je to nejhorší úsek na trase Přerov – Bystřice pod Hostýnem. Jezdíme tudy s kolegou denně do práce a pořád se o tom bavíme. Po loňské zimě se snažili díry trochu opravit, ale je potřeba to kompletně rekonstruovat," zmínil Vladimír Vláčil z nedaleké Křtomile.

Na nechvalně známý úsek upozorňovala obec už dlouho.

Místní sepsali petici za zlepšení stavu vozovek v Dřevohosticích, na konstrukci mostu se objevovaly transparenty vyzývající k opravě vozovky.

Naposledy cedule hlásala: Naše díry, úředníků radost.

„Jsem rád, že náš požadavek byl vyslyšen. Několikrát jsme jednali na Správě silnic Olomouckého kraje a konečně nám byla celková rekonstrukce úseku potvrzena," prozradil starosta Dřevohostic Petr Dostál.

„Cesta se opraví ještě letos, její stav si to vyžaduje" potvrdil taktéž Drahomír Babnič, ředitel Správy silnic Olomouckého kraje.

Pracovat budou v létě

V současnosti probíhá výběrové řízení na dodavatele stavby, které skončí 6. února.

Stavební povolení je vystaveno a samotná rekonstrukce by měla probíhat v období letních měsíců. Celkové náklady jsou vypočítány na 8,6 milionů korun.

Petr Dostál už dříve avizoval, že na opravu cesty vyčlenili peníze.

„Tato akce už byla žádoucí, budeme se na ní podílet částkou 800 tisíc korun," dodal starosta.

S investicemi do pozemních komunikací v Dřevohosticích nekončí, v plánu jsou další.

Mezi nimi je například dokončení betonové dlažby chodníků v ulici Sadová.

„Následně se pak naše vlastní obecní stavební skupina přesune na ulici Novosady, kde se bude pokládat zámková dlažba na chodnících v délce téměř osmi set metrů," uzavřel Petr Dostál.