„Jubilejní pátý ročník Hudebního léta na hradbách měl být původně oslavou toho nejlepšího, co návštěvníci v uplynulých letech slyšeli. S ohledem na epidemiologickou situaci jsme se ale rozhodli uspořádat jen čtyři koncerty, a to každé srpnové úterý od 19 hodin,“ přiblížil zakladatel tradice koncertování na prostranství u Spálence Pavel Ondrůj.

Původně chtěli organizátoři půl kulatiny pořádně oslavit. Chybět neměla ani outdoorová foto výstava z uplynulých ročníků a vodní show na řece Bečvě.

„Plánovali jsme i barevné úterky a chtěli jsme se pokusit přimět Přerovany obléci pokaždé do jiné barvy a zpestřit tak zábavu na hradbách,“ doplnila Lada Galová z Kulturních a informačních služeb města Přerova.

Následky vichru z 28.7.2020 v Tučíně. Podle místních se obcí prohnalo malé tornádo
Tučínem se prohnalo malé tornádo. Takto "odfouklo" dlouhou střechu

Současná ne příliš veselá atmosféra ve společnosti tomu ale podle ní letos nenahrává.

Snahou dramaturgů je nabídnout během čtyř srpnových úterků to nejlepší, co hradby nad řekou od roku 2016 zažily.

„V úterý 4. srpna přivítáme amerického kytaristu Lorda Bishopa, jehož vystoupení před třemi lety bylo strhující. Můžeme se opět těšit na jeho typický temperament, který je směsí syrového rocku, punku a dokonce voodoo,“ řekl Pavel Ondrůj.

O skvělý posluchačský zážitek se postará druhé srpnové úterý česká kapela Bandaband, jejíž pozitivní náboj obrátí každý koncert v jedinečnou událost.

Třetí koncert bude patřit projektu legendárního slovenského hamondkáře Petra Koreňa a jeho Root´s bandu a v projektu se představí také Přerovanům dobře známý Juraj Turtev z Bratislavy.

Značně okleštěný pátý ročník ukončí vystoupení Joyce Hurley & Joe After Trio - americká zpěvačka Joyce Hurley už je v Přerově jako doma a na pódiu ji doprovodí špičkoví čeští hudebníci.

„Pianistka a skladatelka, jejíž hudební styl je založen na klasickém jazzu, latinsko-amerických rytmech, předvede i funky a pop music,“ slibuje nevšední hudební zážitek Pavel Ondrůj.

Hudební léto na hradbách pořádají Kulturní a informační služby města Přerova spolu s Nadačním fondem Blues nad Bečvou a partnery. Kvůli zpřísňujícím se hygienickým opatřením v souvislosti s koronavirem bude ale tentokrát veškeré občerstvení, zahrnující jídlo i nápoje, zajišťovat výhradně blízká restaurace Katovna.

„S ohledem na epidemiologickou situaci mohou nastat také změny ve skladbě interpretů,“ upozornil.

Na veřejné slyšení, které se zabývalo otázkou  bezpečnosti obyvatel Přerova po nedávných incidentech dvou znesvářených romských rodin, zamířily ve středu 22. července do Městského domu davy lidí. Atmosféra byla bouřlivá a radní se dostali pod palbu nepříj
Řešení problému s nepřizpůsobivými? Přerov zvažuje rozšíření bezdoplatkové zóny

Přestože se koncerty na hradbách konají na venkovním prostranství, vybízejí organizátoři všechny návštěvníky, aby bez ohledu na měnící se nařízení preventivně přicházeli na koncerty s rouškou a vyjádřili tak svou ohleduplnost k ostatním, kteří to třeba přivítají.

„Nosme roušky a nečekejme na oficiální nařízení. Můžeme tak dobrovolně minimalizovat šíření nákazy. Apelujeme na všechny, aby roušku na hradbách, byť jde o venkovní akci, používali dobrovolně po celý srpen,“ uzavřela Lada Galová.