„Štědrodenní“ koncerty Pavla Nováka se v minulých letech konaly vždy na náměstí T. G. Masaryka a během dopoledne se na nich sešly tisíce lidí. Osmnáct let dlouhou tradici společného setkávání Přerovanů započal jeho otec - zpěvák Pavel Novák, který v únoru 2009 podlehl zákeřné nemoci.

Letos na náměstí vystoupí místo Pavla Nováka přerovská kapela Re-VOX, protože se zpěvák nedohodl s provozovatelem vánočních trhů na finančních podmínkách.

„Spousta lidí mě v posledních týdnech zastavovala na ulici a ptala se, proč letos koncert nebude. Mají totiž tuto tradici spojenou se jménem Pavel Novák. Dlouho jsem přemýšlel, jestli do toho vůbec jít, protože jsem potřeboval najít partnera. Nakonec jsme se dohodli s Galerií Přerov, které se tento nápad líbil,“ řekl Pavel Novák.

Chtěl hrát na střeše, bude zpívat na chodníku

Původní představou Pavla Nováka bylo zahrát si na střeše obchodního centra tak, jako kdysi slavní Beatles. Z provozních důvodů to ale nebylo možné.

„V době největší nákupní horečky by nešlo část parkoviště uzavřít. Hrát se tedy bude na širokém chodníku před galerií,“ upřesnil.

Přerované podle něj nebudou na Štědrý den o nic ošizeni. Spolu s Pavlem Novákem a jeho kapelou vystoupí na pódiu také dvacetičlenný pěvecký sbor.

„Budeme vypouštět i balonky tak, jak jsou Přerováci zvyklí. Jediné, co bude chybět, je ten vánoční strom,“ podotkl.

Zpěvák: Nechtěl jsem tradici zahodit

Na koncertě zazní hity Pavla Nováka, vánoční koledy, ale i písničky pro nejmenší z oblíbených dětských programů.

„Nechtěl jsem tu tradici zahodit a rád bych s koncerty na Štědrý den do dvacátého ročníku vydržel, pak se uvidí. S těmi, co mě mají rádi, se tedy rád potkám,“ řekl Pavel Novák.

Zpěvák má v těchto dnech nabitý program.

„Už jsme rozsvítili vánoční stromky v několika městech -například v Uherském Hradišti, Tovačově nebo Lipníku. Vystupuji na mnoha místech republiky i s koncerty pro děti a pořadem Od čerta k Ježíškovi,“ shrnul.

Písničky Pavla Nováka si mohli v pondělí odpoledne poslechnout také důchodci v Domově pro seniory v Přerově.

Následující neděli a pondělí vystoupí zpěvák také v olomoucké Šantovce.