Budova staré obřadní síně prošla už před časem náročnými opravami. Má novou střechu i fasádu a objekt je v noci nasvícený. Projektant Tomáš Samohýl se snažil zachovat dobový ráz pietního místa a tomu odpovídá i tvar oken nebo kříž na fasádě.

Důstojně má vypadat i vzhled interiéru. Uvnitř objektu bude kromě schránek pro ukládání uren s nebožtíky také místo pro odkládání květin. Zastavěná plocha je 189 metrů čtverečních a interiér tvoří několik navzájem propojených místností.

„Stavební práce by měly být kompletně hotové koncem června. Podařilo se nám vyšetřit také finance na důstojné úpravy okolí kolumbária a nový vzhled chodníků. Pokud nám bude přát počasí, měly by se chodníky do června stihnout. U vsypové loučky navíc vyrostou pietní pulty pro ukládání květin," uvedl náměstek přerovského primátora Michal Zácha (ODS).

Zájem je prý enormní

Lidé mají podle něj už teď o kolumbárium velký zájem.

„Od zaměstnanců Pohřební služby víme, že je enormní. Žádné pořadníky ale neexistují a všem odpovídáme stejně. Vydržte a zhruba měsíc před otevřením spustíme informační kampaň, během které zjistíte vše potřebné," doplnil. Rada už tento týden schválila řád veřejného pohřebiště.

„Ten řeší, co se bude dít v kolumbáriu a za jakých podmínek. Schválili jsme cenu za pronájem schránky a řešili i 615 kusů desek, které v kolumbáriu budou. Protože ty si budou moci pozůstalí koupit do svého vlastnictví," upřesnil. Lidé se všechny detaily dozvědí počátkem června. Od prvního července by se mělo nové pietní místo otevřít.