Většina prodejců zůstane na náměstí přes celé vánoční svátky až do prvního ledna, kdy se koná velkolepý ohňostroj na březích řeky Bečvy.

Stánkaři nasadili příznivé ceny a žádné dramatické zvýšení nenastalo. Například ve stánku U Sněhuláka, který je v přední části náměstí, zaplatíte za dvě deci dětského punče 40 korun, tři deci stojí 50. Menší svařák se prodává za 50 korun, větší za 70. Dvě deci punčů Griotte a Rumák stojí 60 korun, tři 80 korun. Přerovský lomcovák vyjde na 70 a 90 korun.

Vánoční bar, který je blíže budovy bývalého Emosu, nabízí dětský punč podle množství od 40 do 50 korun, za dvě deci svařáku tu zaplatíte 50 korun, za tři deci 70 korun. Punč Božkov stojí 60 a 80 korun, vyšší ceny jsou u punče Republika, který přijde na 70 a 90 korun, irský punč vyjde na 80 a 100 korun.

Středisko volného času Atlas a Bios v Přerově uspořádalo tento týden tradiční Vánoční salon.
Na Vánoční salon v Přerově zamířily stovky dětí, výstava přibližuje zvyky

Ceny se snaží držet i Vinný bar Čelechovský, kde je k dostání svařák za 40 korun, Čelechův punč stojí 55 korun, francouzské svařené víno 50 korun a grog 40. Za dětský punč medvídek zaplatíte 40 korun. „Ceny jsou ve srovnání s loňským rokem zhruba stejné a ke zdražení nedošlo. Otevřeno budeme mít podle smlouvy až do konce roku a lidé si mohou zajít na punč a svařák i během svátků,“ řekl provozovatel stánku Stanislav Růžička.

Návštěvníci trhů si mohou dát na náměstí i langoše a bramboráky. Langoš s česnekem, kečupem, sýrem a tatarkou stojí 100 korun, ceny bramboráku nebo párku v rohlíku jsou ještě nižší.

V Muzeu Komenského v Přerově začala v neděli tradiční výstava Vánoce na zámku.
Výstava Vánoce na zámku v Přerově letos nabízí nevšední pohled na zimní sporty

„Ve srovnání s loňskem jsme cenu zvedli o deset korun, takže za bramborák zaplatíte 65 korun. Náklady na provoz se totiž zvýšily. Pořád je to ale ve srovnání s většími městy pro lidi přijatelná cena,“ řekl provozovatel stánku Marián Fuják. Podle něj je zájem lidí zejména v odpoledních hodinách velký. „Když jsou akce, na kterých se zaplní náměstí, tak máme zákazníků za odpoledne i stovky,“ dodal. 

Vánoční poutákZdroj: Redakce