Plavecký areál v Přerově letos zápasí s jedním omezením - kvůli rekonstrukci bazénové vany se uzavřel vnitřní bazén. Mělo to ale jednu výhodu - venkovní koupaliště se otevřelo o něco dříve a lidé si mohli už od května zaplavat ve vyhřívaném pětadvacetimetrovém bazénu. Přerované se ale na koupaliště dostanou jen z ulice Brabansko, kde je veškeré zázemí - převlékárny, WC si sprchy.

Na bazéně v Přerově, kde jsou už v provozu atrakce jako divoká řeka, tobogán nebo skluzavky, zaplatí lidé celodenní vstupné 95 korun, děti pak 70. Mírně zdražilo občerstvení.

„O třicet procent se zvedla elektřina a i cena potravin je vyšší, takže jsme na to museli reagovat. O pět korun je dražší párek v rohlíku, za který lidé zaplatí 40 korun,“ řekl provozovatel stánku s občerstvením Michal Vrána.

Sezona 2022 na Jadranu v Oseku nad Bečvou. Ilustrační foto
Po koupání na přerovské Laguně raději sprchu, kvalita vody se mírně zhoršila

V předstihu letos otevřelo i koupaliště v Penčicích. „Vyšli jsme vstříc občanům města Přerova a otevřeli už první červnový víkend. Areál prošel úpravami. Natřeli jsme bazénovou vanu i brouzdaliště a opravili prostory bufetu. Opravili jsme i nudistickou terasu, protože zde byly nutné zásahy,“ přiblížil jednatel Sportoviště Přerov Petr Kouba.

Vstupné v Penčicích mírně podražilo a za celý den dospělí dají 70 korun. Výhodné je ale pro větší skupiny rodinné vstupné - dva dospělí a dvě děti uhradí jen 180 korun. Nižší cena je také v době od 16 do 19 hodin. „Nabídku občerstvení máme pestrou a asi nejvíce jdou letos langoše. Zájem je i o vařenou kukuřici, kterou nabízíme za 45 korun,“ shrnula provozní bufetu v Penčicích Gabriela Roubalíková. Pivo stojí 35 korun, stejně jako kofola. Za hranolky lidé zaplatí 45 korun, párek v rohlíku stojí 35.

Svatovavřinecké hody 2022.
Svatovavřinecké hody v Přerově: výstava fotografií Jana Saudka i koncert No Name

V plném proudu je i koupaliště v Kojetíně, kde se letos zvýšilo vstupné o deset korun. Dospělí zaplatí 130 korun, děti stovku. Atrakcí a vyžití je ale spousta - lidé si mohou zaplavat v upraveném areálu s bazény, tobogánem, je zde také skluzavka kamikadze, vířivka a další atrakce. Hojně využívaný je každoročně rovněž kemp.

„Na koupališti tento rok přibylo třetí gastro ve formě stánku s míchanými nápoji. Kromě toho mají lidé k dispozici restauraci a bar,“ shrnul starosta Kojetína Leoš Ptáček. Ke zdražení občerstvení došlo, ale nijak výrazné není. Za pivo lidé zaplatí 40 korun, hranolky stojí 35 korun, stejně jako párek v rohlíku.

Na koupališti v Lipníku nad Bečvou, které provozují Technické služby města, padl první návštěvnický rekord pár dní po otevření už v červnu. „Nejvíce lidí přišlo 22. června, kdy panovala tropická vedra - dorazilo celkem 280 lidí. Do této doby se přijelo vykoupat na koupaliště v Lipníku na 1255 návštěvníků,“ shrnul ředitel Technických služeb města Václav Zatloukal.

Dobrou zprávou je, že nedošlo k většímu zdražení. Celodenní vstupné je 90 korun, děti zaplatí 50. Pivo stojí 35 korun, oblíbená malinovka také 30. V nabídce je i zmrzlina za 25 korun a za tři kusy bramboráčků lidé dají 55 korun. „Nabízíme lidem také zapůjčení lehátek,“ doplnil.

Sandra Pogodová
Tahákem letošních Svatojakubských hodů v Lipníku je Sanda Pogodová a Xind X

Letní koupaliště v Hranicích je otevřené od 6. června a nabízí nejrůznější atrakce - chrliče, vodní hřib, masážní trysky nebo skluzavku. Pro ty, co si chtějí zasportovat, je k dispozici i hřiště na beach volejbal. „V budově u letního koupaliště jsou převlékárny, sprchy, WC a také uzamykatelné skříňky,“ popsal vedoucí Plovárny Hranice Tomáš Dohnal.

Dospělí zaplatí za celodenní vstupné 110 korun, děti od 6 do 15 let a senioři 90 korun. Občerstvení je sice o něco dražší než loni, ale nabídka je pestrá - lidé si mohou dát pivo, víno, horkou čokoládu, ale i různé druhy kávy. V nabídce jsou i nanuky a zmrzliny, kdo chce, může si dát toasty, kuřecí řízečky nebo bramboráky.

Letní koupaliště v Hranicích slaví 50 let. Podívejte se na historické fotografie:

Koupaliště v Soběchlebích je otevřeno denně od 10 do 20 hodin, pouze za nepříznivého počasí je provoz omezen. Sezonu zde zahájili 1. července. Oproti loňsku podražili o deset korun . Dospělí zaplatí za vstup 40 korun a děti od tří let 20 korun.

Občerstvit se zde můžete od 10 do 21 hodin. Dvě stě gramů hranolek se smaženým sýrem vyjde na 105 korun, k tomu si můžete dát pivo za 40 nebo kofolu za 30 korun, vše půl litr. „Zdarma půjčujeme návštěvníkům stolní tenis, soft tenis, badminton, volejbalový míč i lehátka,“ doplnil starosta Soběchleb Miloslav Jančík.

Každý pátek se od 17 hodin na soběchlebském koupališti také griluje. „Je to podle chuti, míváme steaky, hermelíny i klobásy. Jednou za 14 dní také pořádáme hry pro děti, a to bývá koupání od 17 hodin zdarma. Když budete sledovat naše webové stránky, tak se dozvíte kdy,“ láká k návštěvě Miloslav Jančík.

Přerovský letní bazén. Ilustrační fotoPřerovský letní bazén. Ilustrační fotoZdroj: DENÍK/Petra Poláková-UvírováKoupaliště Přerov
Dospělí (celodenní): 95 Kč
Děti: 70 Kč
Pivo: 40 Kč
Kofola: 30 Kč (0,3 l)
Hranolky: 70 Kč
Párek v rohlíku: 40 Kč

Koupaliště v Penčicích. Ilustrační fotoKoupaliště v Penčicích. Ilustrační fotoZdroj: DENÍK/Tomáš KrejčiříkKoupaliště Penčice
Dospělí (celodenní): 70 Kč
Děti: 60 Kč
rodinné vstupné 2 dospělí a 2 děti: 180 Kč
Pivo: 35 Kč
Kofola: 35 Kč
Hranolky: 45 Kč
Párek v rohlíku: 35 Kč
Hamburger: 65 Kč
Langoš: 80 Kč

Otevření zmodernizovaného areálu koupaliště v KojetíněKoupaliště v KojetíněZdroj: DENÍK/Iva NajďonovováKoupaliště Kojetín
Dospělí (celodenní): 130 Kč
Děti: 100 Kč
Pivo: 40 Kč
Kofola: 40 Kč
Párek v rohlíku: 35 Kč
Hranolky: 35 Kč

V Lipníku mají moře – podmořský svět připomínají malby na jedné ze stěn v areálu místního koupaliště.V Lipníku mají moře – podmořský svět připomínají malby na jedné ze stěn v areálu místního koupaliště.Zdroj: Archiv Technických služeb v Lipníku nad Bečvou

Koupaliště Lipník nad Bečvou
Dospělí (celodenní): 90 Kč
Děti: 50 Kč
Pivo: 35 Kč
Kofola: 30 Kč
Malinovka: 30 Kč
Párek v rohlíku: 40 Kč
Hranolky: 55 Kč
Zmrzlina: 25 Kč (různé druhy)
Bramboráčky 3 kusy: 55 Kč

Plovárna v HranicíchPlovárna v HranicíchZdroj: DENÍK/David Král

Koupaliště Hranice
Dospělí: 110 Kč
Děti: 90 Kč
Pivo: 41 - 43 Kč
Domácí limonáda: 62 Kč (0,5 l)
Bílé víno: 39 Kč
Horká čokoláda: 74 Kč
Bramboráčky: 62 Kč
Toast: 54 Kč
Kuřecí řízečky: 94 Kč

Koupaliště v Soběchlebích.Koupaliště v Soběchlebích.Zdroj: Obec Soběchleby, se souhlasemKoupaliště Soběchleby
Dospělí: 40 Kč
Děti: 20 Kč, do 3 let zdarma
Pivo: 40 Kč
Nealko pivo: od 35 Kč
Kofola: 30 Kč (0,5 l)
Malinovka točená: 20 Kč (0,5 l)
Párek v rohlíku : 30 Kč
Hranolky: 45 Kč
Zmrzlina: od 10 Kč
Brambůrky: 35 Kč
Hranolky (200 g) se smaženým sýrem: 105 Kč