V Přerově se tradice zrodila už před sedmi lety a po prvním ročníku, kdy se zpívání koled přeneslo do trochu neobvyklého prostředí zaplněné Meo Arény, se tato oblíbená akce přesunula na náměstí T. G. Masaryka. Každý rok na ni zavítají stovky lidí.

„Atmosféra společného zpívání je vždy úžasná a je cítit velkou sounáležitost lidí - jak ve městech, tak i v menších obcích,“ pochvaluje si šéfredaktorka Přerovského a hranického deníku Liba Mátlová.

Na náměstí T. G. Masaryka v Přerově letos zazní známé koledy v podání pěveckého sboru Vocantes, který na pódiu doprovodí redaktoři Deníku a hosté.

Z Masarykova náměstí zazní koledy Nesem vám noviny, Narodil se Krisus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Jak jsi krásné neviňátko, Pásli ovce Valaši a mezi posluchači zřejmě nejoblíbenější píseň Vánoce, Vánoce přicházejí.

Jen loni koledy propojily více než osm set míst v naší zemi, ale zazpívali si je i naši krajané v zahraničí. Ke zpívání se připojili například Češi, žijící v Římě, Istanbulu, Mnichovu nebo Madridu.

V jediný moment si tak koledy s Deníkem zazpívalo přes 130 tisíc lidí. 

PŘIHLÁSIT SVOJI OBEC MŮŽETE ZDE

Banner - koledy