„Výhodou tohoto dopravního prostředku je jeho obrovské pohodlí. Mohu si opřít záda, což je velká výhoda. Řidiči aut mě navíc na silnici respektují, protože si myslí, že jsem invalidní," popsal. Šlápnutí do pedálů ale podle něj vyžaduje větší úsilí, než jízda na obyčejném kole. „Je to pěkný záběr," poznamenal.

Možnosti poprvé se společně projet po cyklostezce Bečva využily v sobotu dopoledne davy nadšenců. Lidé si mohli vybrat, odkud vyrazí. Start byl nejen v Přerově, ale také v Lipníku nad Bečvou, Hranicích, Tovačově nebo Valašském Meziříčí.

„Přijeli jsme do Přerova z Lipníku, protože projížďka podél řeky Bečvy z této strany je příjemná. Syn Vojtíšek má deset měsíců, takže je to jeho premiéra. Máme v plánu se zastavit se u oseckého Jadranu, kde jsou různé akce pro děti," doplnil další z účastníků David Štěpán z Lipníku.

Peleton cyklistů, kteří se vydali na cyklostezku Bečva z Přerova, musel tentokrát na startu zápasit s malou komplikací. Kvůli stavbě lávky U Tenisu bylo nutné objet plot, který odděluje staveniště.

„Akce se koná už popáté a počasí nám opravdu vyšlo. Cílem trasy je přírodní koupaliště Jadran v Oseku nad Bečvou, kde je pro všechny účastníky připravený bohatý program," prozradila Pavla Roubalíková z přerovského magistrátu.

Na Jadranu se mohli lidé zastavit u mobilního informačního centra a stánku BESIP, nebo se seznámit s projektem Kola pro Afriku, jehož cílem je umožnit dětem v Africe cestu ke vzdělání. Každý dostal také drobný upomínkový předmět.