Kvůli opoždění dodávky materiálu ze zahraničí začne stavba až v pondělí 6. listopadu.

Důvodem uzavírky, která zpomalí dopravu na vytížené trase, je oprava mostních závěrů. Řidiči by se měli připravit na to, že uvíznou v kolonách.

Rekonstrukce části mostu přes vodní tok Olešnice potrvá zhruba deset dní. Silnice I/55 se částečně uzavře a doprava bude řízena jedním pruhem kyvadlově podle pokynů semaforů a hlídek s vysílačkami.

„Na silnici mohou kvůli zúžení vznikat kolony, protože podle posledního sčítání dopravy projíždělo tímto úsekem přes 9,5 tisíce aut denně. Za případné zdržení se tedy předem omlouváme,“ shrnul mluvčí olomoucké správy Ředitelství silnic a dálnic Miroslav Mazal.

Výběrového řízení na zhotovitele stavby se zúčastnily čtyři stavební firmy. Nejvýhodnější nabídku za 1,3 milionu korun předložila vybraná firma Repont. „Ta provede po polovinách silnice I/55 výměnu dosluhujících mostních závěrů. Jedná se o opravu stávajícího mostu se zachováním prostorového uspořádání,“ doplnil.

Současné závěry budou vybourány až na povrch nosné konstrukce mostu, nová náhrada šířky 240 milimetrů slibuje snížení hlučnosti provozu, lemujícího blízkou obytnou zástavbu. (pu)