Soutěž byla ojedinělá tím, že se jí mohly zúčastnit všechny děti ze základních škol z Přerovska. I ty, které nenavštěvují žádné taneční kroužky.

„Chtěli jsme ji uspořádat pro žáky, kteří jsou registrovaní v některém z tanečních kroužků, i pro ty, kteří nejsou. Dali jsme tedy šanci i dětem, které tančí jen tak pro radost," uvedla jedna z organizátorek soutěže a učitelka ze ZŠ Kokory Jana Procházková.

Organizátoři na soutěž pozvali velké množství škol na Přerovsku, z nichž projevily zájem čtyři. Celkem se jí zúčastnilo pětaosmdesát tanečníků z prvních až devátých tříd.

„Máme tu žáky z Majetína, tady od nás z Kokor a z Přerova ze ZŠ Želatovské a U Tenisu. Pozvali jsme si tu i odbornou porotu, kterou tvoří členky přerovských tanečních skupin HIT, D2 Dance, Duckbeat a také mažoretek z Brodku u Přerova," vysvětlila.

Ze ZŠ Želatovské z Přerova dorazilo dokonce čtyřicet žáků, kteří do Kokor přijeli objednaným autobusem.

Nápad uspořádat soutěž vznikl podle učitelky Jany Procházkové jednoduše.

„Když se pořádají různé akce, tak má většina tříd při vymýšlení jejich náplně připraveno nějaké taneční vystoupení. Tak jsme si řekli, že toho můžeme využít a že si v tom můžeme zasoutěžit," dodala s tím, že si děti kromě cen odnesly snad i hezké zážitky.