Nejprve se spraví část vozovky, která byla v horším stavu, následovat bude v září druhý úsek.

„Toto omezení je jen krátkodobé - oprava silnice by měla být kompletně hotová ještě v sobotu,“ popsal náměstek přerovského primátora pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO).

Pěšina, která spojuje ulici U hřbitova a Hostýnskou v Přerově, se brzy dočká zpevnění. Stavební práce začaly v srpnu a potrvají do září.
Cestu u hřbitova v Přerově čeká zpevnění

Kvůli uzavření části podjezdu se dopoledne dlouhé fronty netvořily. Na bezpečnost provozu dohlíželi pracovníci stavební firmy, kteří pouštěli auta postupně tak, aby nedošlo ke kolizi.

„Dopravu řídíme kyvadlově a domlouváme se s kolegou, který je na druhé straně, jaké auto pouštíme. Problémy nebyly, snad jen s jednou řidičkou, která nechtěla pochopit, že je silnice uzavřená,“ líčil pracovník, který řídil dopravu na křižovatce u Kazeta. Další stavebník stál za podjezdem a usměrňoval vozidla, která jela směrem na Přerov.

Dlouho očekávaný Kazmův film Onemanshow: The Movie vtrhl i do přerovského kina Hvězda. Na půlnoční představení přišlo tři sta lidí, ve čtvrtek večer byl sál kina vyprodaný do posledního místa. Kvůli dlouhým frontám se začalo promítat o něco později.
Tolik lidí v kině? Naposledy na Titanicu. Kazma vtrhl i do přerovské Hvězdy

Podjezd v Kojetínské, který patří kraji a slouží jako jedna ze zásobovacích tras pro stavbu dálnice D1, je dlouhodobě ve špatném stavu. Kvůli nebezpečným výtlukům se město po dohodě s krajskou správou snažilo už před časem zajistit alespoň provizorní opravu nejvíce zdevastovaného úseku.

„Stav této komunikace není dobrý. Investor sem během stavby dálnice D1 naváží tisíce tun materiálu a hluboké výtluky byly pro řidiče velmi nebezpečné,“ vysvětlil náměstek olomouckého hejtmana pro dopravu a přerovský radní Michal Zácha (ODS).

Částečná rekonstrukce zahrnuje výměnu obrusné vrstvy a položení nového asfaltového povrchu.