KOJETÍN

Strana Kojetín 2018 je vítězem letošních komunálních voleb v šestitisícovém městečku v srdci Hané. Získala 33,08% a v zastupitelstvu bude mít osm mandátů. Na druhém místě skončila KDU-ČSL s 16,89%, třetí je ODS (16,17%), čtvrté hnutí ANO s 11,71% a pátá ČSSD (11,457%). Komunisté skončili poslední s 10,68%.

Stávajícího starostu Jiřího Šírka, který už po dvacetiletém působí v politice znovu nekandidoval, zřejmě vystřídá v křesle starosty Leoš Ptáček - lídr strany Kojetín 2018.

„Je to splnění našeho cíle, protože jsme šli do voleb, abychom vyhráli a obsadili i pozici starosty. Rozpracovali jsme spoustu projektů, které bychom chtěli dokončit - naše srdcová záležitost je Biocentrum v Kojetíně, které rozšíří naši rekreační zónu ve městě, ale také dostavba a rozšíření areálu koupaliště,“ řekl Leoš Ptáček. 

LIPNÍK NAD BEČVOU

Strana Unie pro Lipník, jejímž lídrem je stávající starosta města Miloslav Přikryl, zvítězila ve volbách v Lipníku nad Bečvou. Získala drtivou většinu hlasů - 31,86%. Na druhém místě skončila KDU-ČSL, která má 20,42%, třetí je strana Pro moderní Lipník s 15,82%, čtvrtá KSČM má 11,69% a pátá ODS 11,20%. Až na posledním místě je ČSSD s 9,01%.

„Pět vítězství ve volbách by asi potěšilo každého, takže jsem spokojený. Věřím ale, že v našem zastupitelstvu najdeme tak jako dosud na všem podstatném shodu. Kdybychom se nedohodli, tak bychom byli amatéři,“ komentoval to starosta Lipníku Miloslav Přikryl.

Ten byl prvním mužem na radnici čtyři volební období a výsledky voleb naznačují, že má šanci obhájit tento post i popáté. Strana Unie pro Lipník slaví vítězství ve volbách přímo na radnici.

„Věříme, že sem za námi dorazí i zástupci ostatních stran,“ řekl lídr Unie pro Lipník Miloslav Přikryl.

Obcím vévodí KDU-ČSL a Sdružení nezávislých kandidátů

Nezávislí zvítězili ve Lhotě i Lhotce, ale také Císařově, Pavlovicích, Čelechovicích nebo Bohuslávkách.

KDU-ČSL má tradičně silnou pozici v Hustopečích nad Bečvou, ale také Černotíně nebo Jindřichově.