S výstavbou haly začalo město už v loňském roce, cena stavby je třicet milionů korun bez DPH. Akce je kompletně hrazena z rozpočtu města.

„Platby jsou rozděleny do třech let – 2014, 2015 a 2016. Město se kvůli tomu zadlužovat nemusí, zbyli nám navíc peníze z loňského roku," uvedl starosta Jiří Šírek (Kojetín 2014).

Na úterním zasedání zastupitelstva jeho členové odhlasovali další navýšení rozpočtu, a to o čtyři miliony korun.

Financovat se bude vnitřní vybavení haly včetně nábytku a povrchu.

„Odhaduji, že rozpočet se ještě o něco navýší. Následovat bude série výběrových řízení, proto zatím neznáme finální částku," zdůvodnil Jiří Šírek.

Město si celou akci hradí ze svého, podle slov starosty Jiřího Šírka nenašli pro sportovní halu vhodný dotační titul, jehož podmínky by budova splňovala.

S tím ale nesouhlasí bývalá místostarostka Kojetína, Ilona Kapounová (ČSSD), která svůj post zastávala do loňských voleb.

„Měla jsem předjednanou dotaci z Ministerstva školství. S realizací stavby by se ale muselo začít až v letošním roce. Svůj návrh jsem přednesla na schůzi Rady města, kde jsme schvalovali rozpočtová opatření. Byla jsem přehlasována," ře­kla.

Město bude mít ještě letos bezpochyby krásnou a využitelnou sportovní halu, která bude dobře sloužit žáků, sportovcům i veřejnosti po dlouhou dobu.

Jaké jsou další investiční akce, které se na její úkor pozastaví, se můžeme pouze dohadovat.