Výměny oken se dočkala takřka padesát let stará budova polikliniky, další nezbytné úpravy se dělaly v budově mateřské školy v ulici Hanusíkova.

„Také tam bylo třeba vyměnit okna, opravit sociální zařízení a kotelnu," uvedl starosta města Jiří Šírek s tím, že za obě investice dalo město kolem dvou a půl milionů korun. Nový vzhled má i dům s pečovatelskou službou, na jehož opravu získala radnice dotaci ze Státního fondu životního prostředí.

„Budovu jsme zateplili, má nová okna, dělalo se i odvlhčení stavby," dodal starosta. Investice stála zhruba čtyři miliony korun.

Kojetín investuje i do dalších oprav. Na sídlišti Sever opravilo chodníky a vytvořilo nová parkovací místa. Do konce roku hodlá ještě opravit komunikace v ulici Dudíkova. Je tam sídliště ze 70. let, které by si zasloužilo důstojnější podobu, uvedl dále starosta. V ulici dojde na opravu dlažeb a vznik míst pro parkování. 

Než se kojetínská radnice dostane k dalším plánovaným opravám a stavbám, které zkrášlí podobu města, potřebuje ještě dokončit nezbytné sítě. V těchto dnech dokončí poslední etapu kanalizace v ulici Padlých hrdinů.

„Z toho mám největší radost, protože tyto neviditelné a nejdražší práce v zemi budou konečně hotové a my se dostaneme k příjemnějším akcím," dodal starosta. Těmi bude například výstavba nové sportovní haly a rekonstrukce Masarykova náměstí, které prý dostane podobu jakou si zaslouží v 21. století.