Pro obchodníky v centru bude sice rekonstrukce znamenat dočasné omezení, ale v budoucnu se můžou těšit na nově upravené a zvelebené prostranství.

Městu se na tuto investiční akci podařilo získat dotaci dvacet milionů korun, přičemž radnice přispěje částkou zhruba šest milionů.

„V současné době se zpracovává projekt, a poté začneme vybírat dodavatele stavby. Pokud všechno dobře půjde, začneme s úpravami koncem léta. Chtěli bychom, aby bylo náměstí kompletně hotové už na jaře příštího roku," uvedl starosta Kojetína Jiří Šírek.

V případě, že by se začalo s revitalizací náměstí dříve, přemístí se tradiční akce, jako jsou třeba Kojetínské hody, k sokolovně. Masarykovo náměstí, které se naposledy spravovalo někdy v šedesátých letech minulého století, čeká kompletní revitalizace.

„Zásadním zadáním je neměnit podobu náměstí a zachovat jeho barokní ráz, takže součástí bude kompletní výměna dlažby, rozšíření mobiliáře a parkovacích míst. Chystáme i renovaci kašny a máme už i představu, jak by měl vodní prvek vypadat," uzavřel starosta.