Štikou na Hané je šestitisícový Kojetín, kterému se díky dotacím daří myslet i na to, jak do města přilákat více turistů.

„V příštím roce dokončíme rekonstrukci koupaliště a rozšíříme areál i o ubytovací kapacitu. Chceme zde postavit chatky s kapacitou 44 osob a stanový kemp pro padesát návštěvníků. V blízkosti jsou plážové kurty a hřiště na volejbal, takže doufáme, že se nám podaří přilákat i návštěvníky z okolí,“ vyjádřil své přání starosta Kojetína Leoš Ptáček.

Na rekonstrukci koupaliště za 30 milionů korun se podle něj podařilo získat dotaci Olomouckého kraje.

Atraktivní sokolovna

Už v příštím roce bude u konce také generální oprava sokolovny - náklady ve výši 50 milionů korun uhradí město ze svého.

„Vracíme se k myšlence architekta ze třicátých let, takže se lidé mají na co těšit. Budova prochází generální rekonstrukcí, která zahrnuje výměnu střechy, novou fasádu, kompletní výměnu technologií, pořízení nové divadelní techniky a vybavení interiéru,“ vyjmenoval.

Zajímavou investiční akcí v Kojetíně je i zbudování Biocentra za 30 milionů korun, na které se podařilo získat dotaci ze Státního fondu životního prostředí. Mělo by se stát klidovou zónou města a jeho součástí je i naučná stezka.

„Jedná se o soustavu vodních děl, obsahující několik různě velkých tůní, meandrující potok a vysadíme i několik dřevin - například olše,“ zmínil starosta.

Lipník: pozemky pro domy

Na výstavbu rodinných domů pro mladé rodiny vsadili v Lipníku nad Bečvou. Podle starosty města Miloslava Přikryla proto bude v příštím roce prioritou výstavba inženýrských sítí.

„V lokalitě Chmelnice připravujeme pozemky pro 77 rodinných domů a už v roce 2019 zde začneme budovat inženýrské sítě - komunikace, plyn, kanalizaci, vodu, osvětlení a elektřinu. S prodejem parcel začneme v roce 2020,“ informoval starosta.

Do oprav místních komunikací hodlá město investovat částku 10 milionů korun.

„Chceme pokračovat také v rekonstrukci koupaliště za 6 milionů a spravit sociální zařízení, bufet i zpevněné plochy. V plánu je i odstranění úrovňového křížení na cyklostezce Bečva u mostu přes řeku,“ zmínil.

Tovačov: zateplení školky

Hlavní investicí v Tovačově bude v příštím roce zateplení a modernizace mateřské školy.

„Střechu jsme spravili před třemi lety a nyní potřebujeme provést zateplení, zbudovat vzduchotechniku a klimatizaci,“ přiblížil starosta Tovačova Marek Svoboda.

Město chce pořídit také novou hasičskou cisternu a v projektech je i oprava chodníku ke Střední řezbářské škole.

Zastupitelé ve městech na Přerovsku budou schvalovat své investice na počátku příštího roku - v lednu nebo únoru.