Šunka, vajíčko, majonéza, okurka. Neskrývaně obdivuji rychlost a přesnost, s jakou dvě ženy chlebíčky zdobí. Pekárna Racek je spojována hlavně s pečivem, ale i lahůdky zde mají své místo.

„Jejich výrobu jsme rozjeli před rokem a půl. Byla to velká neznámá, začali jsme 
s pár kousky, a teď už to funguje ve velkém," říká Petr Valenta, vedoucí výroby a pro dnešní večer můj průvodce.Redaktorka Přerovského a hranického deníku si vyzkoušela práci v pekárně Racek.

Pokračujeme kolem pecí, ze kterých voní chléb.

„Přístroj pracuje na starém způsobu, kdy se chléb sázel lopatou. V dnešní době jezdí místo lopaty plát, který si chleby sám vyndá, zase přijede, vezme a zasadí do pece, kterou má naprogramovanou," vysvětluje. Za hodinu se tu vyrobí tisíc chlebů.

Racek patří mezi tradiční pekárny na Přerovsku.

Zakládáme si na tom, aby se pečivo dělalo z kvalitních surovin 
a dobře. K tomu samozřejmě patří investice do modernizace, vybavení, technologií, ale také dodržování všech směrnic," říká Valenta, který pracuje v potravinářském průmyslu třináct let.

„Už jsem viděl hodně pekáren, tady ta je určitě jedna z nejmodernějších. Také si zakládá na tom, že dělá chutné a dobré výrobky. Snažíme se zákazníkovi přinášet kvalitní výrobek. Ale je pravda, že někteří lidé si zvykli na levnější a horší ze supermarketů," naznačuje dnešní trend.

Dobré jméno

Pečivo distribuují hlavně do svých vlastních prodejen.Redaktorka Přerovského a hranického deníku si vyzkoušela práci v pekárně Racek.

„Mezi zákazníky má Racek dobré jméno a lidi ani nenapadne, že pečivo v jiných obchodech není většinou od nás. Nejvíce si stěžují na hnusný chleba," dokládá.

Přesouváme se do nejvyššího patra budovy, kde je situováno celé řízení. V takzvané mísírně je v kotlích připravena potřebná dávka těsta, o patro níž vše řídí počítač.

„Ovládá linky a systém dávkování. Člověk, který počítač obsluhuje, musí mít zkušenosti. Musí vědět, jak má těsto vypadat, správně navolit ingredience," zmiňuje Petr Valenta a ukazuje na míchačku pro tři tisíce rohlíků.

„Když ho namícháte blbě, tak se to celé musí vyhodit," dodává.

Marmeláda se rozplývá na jazyku

Další místnost voní sladce, aby taky ne, v přepravkách se lesknou čerstvé koblihy.

„Máte chuť? Chcete pocukrovat?" zní nabídka, která se nedá odmítnout. Sladké pečivo nikdy nechutnalo tak dobře jako teď, meruňková marmeláda se rozplývá na jazyku a já si přeju, aby takhle vypadala má každodenní snídaně.Redaktorka Přerovského a hranického deníku si vyzkoušela práci v pekárně Racek.

Z vrchních pater se vracíme opět do přízemí, k rohlíkům – těch se za šedesát minut stihne udělat patnáct tisíc. Přístroj si sám dávkuje těsto, rozdělí ho do kuliček, které se rozválejí na placičky a ty se dalším pohybem srolují. Některé kousky těsta pokračují na pás, kde je další pracovnice splétají do pletýnek.

8000 přepravek denně

V poslední místnosti, do které dnes nahlédnu, se vyrábí jemné pečivo: martinovský loupák, croissant nebo ořechový hřeben.

„Tady je největší podíl ruční práce, musíte každý kousek vzít do ruky a dát na plech," ukazuje Valenta.

Do pece se zrovna chystají i sýrové bulky – tedy malá kulička těsta skrytá pod plátkem sýra. Ani tady neopomenu ochutnávku, protentokrát cereálního loupáku, které se pomalu chystají k expedici. Veškeré pečivo se přendává do přepravek, jež pak ve dvě v noci opouštějí pekárnu. Tak aby byly včas na pultech pro ty, kteří musejí vstávat za tmy.

Z plechu do přepravky naložím jednu várku meruňkových mřížek. Snažím se o svižné tempo, z úsměvu Petra Valenty ale vycítím, že bych si nevydělala ani na suchý chleba. Končíme u vchodu, kde se kupí přepravky – denně jich Pekárna Racek vyexpeduje osm tisíc, během frekventovanějších dní i více. Loučíme se tam, kde jsme začali, tedy 
u chlebíčků, kterým ani 
v jedenáct hodin večer nelze odolat.

Pekárna Racek Přerovská pekárna vznikla přebudováním mydlárny Mader v první polovině šedesátých let a patřila národnímu podniku Severomoravské pekárny a cukrárny. 
V roce 1997 byla privatizována společností Mader a synové, s. r. o. V současné době je Pekárna Racek, s. r. o., rodinnou společností s významným podílem Mlýna Kojetín. Pekárna Racek patří mezi středně velké a výkonné pekárny s 220 zaměstnanci. Základem je výroba na automatizovaných linkách doplněná o široký sortiment jemného pečiva a speciálních produktů vyráběných klasickým ručním způsobem. Výrobky Pekárny Racek najdete na pultech prodejen v přerovském re-gionu, ale i ve více než dvaceti podnikových prodejnách v Přerově a okolí. Během noční, dvanáctihodinové směny se upeče šest až sedm tisíc chlebů, sto až sto dvacet tisíc rohlíků, zhruba tuna jemného pečiva a udělá se patnáct set chlebíčků.