Půjčovna knih pro děti se od příštího týdne na dva týdny uzavře kvůli stěhování regálů s knihami do nově zrekonstruovaných prostor. Zhruba od poloviny září se pak zaskví v novotě také půjčovna knih pro dospělé na Žerotínově náměstí.

„Opravy se za plného provozu nedají zvládnout, takže jsme museli obě pobočky načas uzavřít. Lidé ale můžou nadále využívat našich služeb v budovách v ulicích Trávník, Velká Dlážka a Předmostí,“ uvedl ředitel Městské knihovny v Přerově Pavel Cimbálník.

Podle něj bude probíhat v půjčovně pro dospělé výměna oken, podlah a nově se zde vymaluje. „Komplikací je, že okna v budově na Žerotínově náměstí musí být zhotovená jako kopie těch originálních. Dům se totiž nachází v městské památkové zóně. Z toho důvodu se oprava protáhne až do 14. září,“ řekl Cimbálník.

Dětské oddělení Městské knihovny v Palackého ulici získá rekonstrukcí nové prostory pro čtenáře. Ti se dosud tísnili pouze ve třech místnostech, a když do knihovny zavítala například třída ze školy na besedu, neměly si děti kam sednout.

„V místnosti bude vyvýšené podium, na kterém se mohou školáci pohodlně uvelebit a číst si tu knížky. Přesunem knih do nových prostor se navíc uvolní místnost pro nejmenší čtenáře,“ uvedla knihovnice dětského oddělení Miroslava Nevřelová.

„Chceme tyto prostory vybavit regály na knihy pro malé děti a položit zde koberec, na kterém si mohou hrát a listovat si tu knížkami,“ upřesnila. V prostorách pro starší děti přibude nový počítač s připojením na internet.

Pobočka knihovny na Žerotínově náměstí se uzavře už ve středu, dětské oddělení bude mimo provoz od příštího týdne.