Letos oslaví Dlažka významné výročí – 25 let od svého založení.

„Členů klubu bylo během čtvrt století skoro tři tisíce. Řada lidí s námi začínala jezdit se svými dětmi. Ty vyrostly, ale jejich rodiče s námi jezdí dále," přibližuje Jaroslav Biolek, zakladatel a vedoucí Duha klubu Dlažka.

Jaroslav Biolek začal s pořádáním akcí v roce 1980.

„Organizovali jsme je sami nebo pod tehdejším Socialistickým svazem mládeže. Postupně v nás krystalizovala touha udělat samostatný klub pro mládež a pro rodiče s dětmi, což se díky revoluci urychlilo," vzpomíná.

Víkendové výlety, turistické výpravy, tábory, pravidelné sportování, taneční večery a bály, koncerty nebo akce v zahraničí, recesní i vzdělávací akce.

Počátkem devadesátých let zájem vzrostl a Dlažka naplno rozvinula svou nabídku volnočasových aktivit – mezi obdobnými sdruženími neměla konkurenci.

A vysokou laťku se Jaroslav Biolek snaží udržet pořád. Důležitým prvkem pro práci s dětmi i dospělými je, podle něj, chuť si hrát.

„Nikdy jsem si ve svých dvaceti letech nepředstavoval, že si budu ještě po padesátce budu hrát a ono to jde," vysvětluje.

„Pokud přes týden pracujete v bance a máte možnost si o víkendu zaběhat nebo například skočit do bahna a stát se znovu klukem, tak to spousta lidí ocení. Touha si hrát v člověku zůstává, akorát to někdy trvá v sobě probudit," míní.

Vyškolili 300 táborových šéfů

Klub Dlažka se specializuje i na vzdělávací akce.

„Jezdí k nám lidé na školení organizace volného času z celé Moravy i Čech, je to pro ně přínosné. Za posledních patnáct let jsme vyškolili téměř 300 hlavních vedoucích táborů. Vlastních i cizích. To znamená, že máme prsty i v jiných táborech, které nepořádáme. Dá se říct, že si touto cestou vyrábíme konkurenci," dodává Biolek.

Sám jako hlavní vedoucí více času tráví u počítače a papírování.

„Pokaždé se těším, když někam vyjedu ven a spadne to ze mě, je to zábavnější," přiznává.

Oslavy: lampiony i Fleret

Bujaré oslavy k pětadvacátému jubileu vypuknou o víkendu 23.-25 ledna.

Program je složen orientační noční hry, maškarní zábavy i lampionového průvodu.

Vyvrcholením bude koncert skupiny Fleret v sobotu 24. ledna.

„Tento víkend připravuji už rok, hodně lidí si to vzalo za své a dorazí, bude to velké," uzavírá.