„Menu jsem složila z jídel, která mi chutnají a u nichž jsem si byla jistá, že je zvládnu sama. Jako předkrm jsem zvolila salát s balkánským sýrem a domácí bagetkou, polévkou byl kuřecí vývar a hlavní chod vepřová panenka s pepřovou omáčkou a šťouchanými brambory se slaninou a cibulkou. Jako dezert dostali hosté jablečný závin,“ vyjmenovala Klára Zatloukalová s tím, že když si menu zkoušela nanečisto, všechno se jí povedlo a stíhala bez problémů.

Novoroční ohňostroj v Přerově - 1. 1. 2020
Novoroční ohňostroj? Letos v Přerově bude. A v optimistickém duchu

„Před kamerami to ale bylo úplně jiné. Během vaření nastalo pár komplikací - nechtěla mi zhoustnout pepřová omáčka a gril se neobvykle dlouho rozehříval, takže hosté bohužel čekali. Největší chvály jsem se dočkala za polévku,“ vzpomíná na účinkování v Prostřeno sedmnáctiletá studentka z Přerova, která se v pořadu objevila v polovině října.

Získala cenu diváků

I když její menu na výhru nestačilo, nebyla vůbec zklamaná, protože do soutěže nepřišla pro peníze, ale pro zážitky. Navíc i tak si z klání odnesla jeden triumf. Získala cenu divácké soutěže. V kuchařském souboji uplatnila tato všestranně nadaná dívka také další ze svých zálib, a to hru na bicí.

„Původně jsem plánovala kvíz o jídle, ale nakonec jsem se rozhodla hostům zabubnovat. Dala jsem jim možnost si bubnování i vyzkoušet. Myslím si, že se jim zábava líbila,“ říká Klára Zatloukalová, která by jednou chtěla hrát v jazzové nebo rockové kapele.

Přerovští archeologové bádají poblíž slavného naleziště hromadného hrobu lovců mamutů v Předmostí.
Legendární lokalita v Předmostí vydává další nálezy, nahlédněte do farní zahrady

Blížící se Štědrý den je pro ni výzvou. Ráda totiž pomáhá s přípravou sváteční večeře.

„Jako polévku máme doma bramboračku. Já se sestrou nejíme kapra ani salát, takže máme kuřecí řízek s bramborovou kaší. Rodiče povečeří salát a lososa,“ prozrazuje talentovaná kuchařka, kterou naučila vařit její maminka. Čtenářům by ráda představila poctivou bramboračku s houbami, kterou už tradičně připravují doma na Štědrý den.

RECEPT

Suroviny:

· Sádlo

· Cibule, česnek

· Hladká mouka

· Sušené houby

· Kořenová zelenina

· Kroupy

· Koření (kmín, majoránka, sůl, pepř)

Postup:

V hrnku namočíme 2 hrsti sušených hub. V hrnci rozpustíme vrchovatou lžíci sádla, na které zesklovatíme cibulku. Přidáme hladkou mouku a vymícháme tmavou jíšku. Do hrnce vložíme propláchnuté kroupy, zalijeme vodou a dáme vařit . Až jsou kroupy zpola povařené, přidáme nakrájenou zeleninu. Po určité době brambory a houby i s vodou, ve které se máčely, aby měla polévka tmavší barvu. Nakonec polévku okořeníme, přidáme česnek a můžeme servírovat.