Interiér kavárny navrhla vedoucí kina Svatava Měrková, která pro některé doplňky nešla daleko. Do protiatomovém krytu civilní obrany, jenž se stavěl za totality a měl ochránit obyvatele Přerova před jaderným útokem „zlých imperialistů.“ Kryt s největší kapacitou ve městě je součástí kina, pojme až devět set lidí a je dodnes funkční.

„Na posezení jsme využili lavice z krytu, které mohou zároveň sloužit i jako místo pro odkládání věcí. Část z nich, na nichž sedí hosté, jsme opatřili polstrováním, zbývající jen natřeli. Bedny z protiatomového krytu, v nichž byly uloženy filtry do vzduchotechniky, zase posloužily jako stojany na chladící vitríny,“ přiblížila Svatava Měrková.

Návštěvníci si mohou posedět na režisérských židlích se jmény filmových hvězd, v kavárně hraje i dobová hudba. Výtvarné prvky jako výmalba stolů nebo stěn jsou dílem výtvarnic Kristýny Botkové a Elišky Lišky.

„I když je interiér stylový a má navodit atmosféru první republiky, chtěli jsme vnitřek kavárny přizpůsobit dnešní době. Je zde proto koutek se stolem, u kterého se můžou posadit studenti s notebookem a u každé lavice je i zásuvka pro případ, že by si někdo potřeboval dobít baterku,“ dodala.

Něco na zub i přísná hygiena

Pestrý je i výběr specialit. Hosté si mohou pochutnat na balkánskému sýru se sušenými rajčátky, pikantním hermelínu, utopencích, nebo drobenkovém koláči s ovocem.

Připomínkou epidemiologických opatření kvůli koronaviru je pak nezbytná dezinfekce u vstupu a obsluha, která roznáší nápoje a občerstvení v rouškách.

Provoz přerovského kina Hvězda se rozjíždí pozvolna a ve filmové nabídce na první den jsou dva snímky - v 17 hodin dokument V síti: Za školou a ve 20 hodin 11 barev ptáčete. Lidé v sále ale musejí dodržovat přísná hygienická opatření - návštěvníci sedí jen po dvojicích, oddělení od ostatních volnou sedačkou. V sále je také nutné nosit roušku.