„Společně s producenty a distributorem se vzdáváme půjčovného ve prospěch obyvatel zasažených konfliktem na Ukrajině. Veškerý zisk z prodeje vstupenek půjde na sbírku SOS Ukrajina společnosti Člověk v tísni. Základní vstupné je 160 korun, ale pokud se rozhodnete přispět více, můžete si zakoupit tolik vstupenek, kolik chcete, a celá vaše částka přispěje na Ukrajině potřebným,“ řekla vedoucí kina Hvězda Svatava Měrková.

Po projekci bude na plátno živě přenášena debata s odborníky o aktuálním dění a situace kolem válečného konfliktu na Ukrajině. Do debaty se budou moci zapojit i diváci prostřednictvím moderovaného chatu. 

Svědkové Putinovi

Píše se rok 1999. Dosavadní ruský prezident Boris Jelcin půl roku před vypršením svého funkčního období zcela nečekaně abdikuje a řízením státu pověřuje premiéra Vladimíra Putina. Tímto osudovým okamžikem začíná nový dokument renomovaného režiséra Vitalije Manského (V paprscích slunce), který se jako dvorní prezidentský kameraman dostal do nitra kremelské politiky a přináší tak nečekané svědectví o začátku putinovské éry. A o tom, kdo všechno jsou vlastně „Svědkové Putinovi.“