„Chtěl jsem hrát hokej, ale po operaci jsem nemohl, tak jsem vyměnil hokejovou hůl za golfovou. Dostal jsem se do Olomouce na golfové hřiště a moc se mi tam líbilo, jak míče létají do dálky. Začalo mě to bavit a tak jsem do Vésky dojížděl stále častěji," říká.

Všimnul si ho tam jeden z místních trenérů. Za rok se poté přihlásil na první turnaj, který vyhrál. Neustále se zlepšoval.

„Golf hrál dříve i můj taťka, ale když viděl, že jsem úspěšnější, tak se začal více věnovat mně. Musím teď dodržovat přísný režim, hlavně chodím brzo spát. Občas mi píšou kamarádi, ať jdu ven, ale mám stanovené priority," dodává s tím, že trénuje i šestkrát nebo sedmkrát týdně.

Kromě vítězství na Mistrovství Evropy v Edinburghu v roce 2010, uspěl také na turnajích ve Španělsku, kde zvítězil celkem čtyřikrát. S českou reprezentací byl v březnu v Maďarsku, kde byl vyhlášen jako nejlepší hráč. Přes léto jezdí na turnaje skoro každý víkend.

„Turnaje začínají v pátek a trvají do neděle. Hřiště ale musím projít ideálně už ve čtvrtek. Člověk ujde za ty čtyři dny i padesát kilometrů," vysvětluje.

I když je jeho sportovní vášeň časově náročná, stíhá s přehledem i školu. Učitelé na přerovské ZŠ Za Mlýnem mu vychází maximálně vstříc.

„S učením mi hodně pomáhá hlavně mamka. Hodně úkolů zpracovávám přes email. Když jsem byl ve Španělsku, tak mi materiály posílala naše třídní učitelka. I když jsem delší dobu chyběl, tak jsem to vždy dohnal, takže si myslím, že s tím i do budoucna nebudu mít problém," vysvětluje.

Podle něj má Česká republika málo dobrých golfistů, protože se tady dá hrát většinou jen pět nebo šest měsíců v roce. „Například v USA můžou na hřiště skoro po celý rok. Proto jsou tak dobří," dodává.

Hodně si užil i loňskou účast v soutěži Zlatý Oříšek, do kterého ho kvůli jeho talentu nominovala škola.

„Bylo to fajn. Poté, co jsem postoupil do první třicítky, tak jsem jel natáčet do Brna pro ČT2, kde jsem byl celý den. No a potom následovalo finále. Byl jsem potom i docela utahaný," vzpomíná.