Žeton s číslem svého favorita vhodí do nádoby na stole a vyhrává ten vzorek destilátu, který chutná největšímu počtu přítomných.

Součástí Hluzovského koštu slivovice je i soutěž o nejlepší koláč. Hospodyňky mají pokaždé jiný úkol – zatímco v minulých letech se pekly laskominy z jablek, medu či tvarohu, letos vsadili pořadatelé na exotiku a tropické ovoce. Že soutěž táhne, o tom svědčí i velké množství přihlášených vzorků. Slivovic se letos sešlo hned devětadvacet, koláčů dvaadvacet.

„Ten, kdo zaplatí třicet korun, dostane u vstupu tři žetony na koláče a tři na slivovici. Na ty pak napíše číslo vzorku, který mu chutná nejvíce, a vhodí ho do osudí," popsal pravidla zakladatel tradice Josef Rýpar, který se nechal inspirovat podobnou akcí v nedalekých Špičkách.

Košt v Hluzově se konal už posedmé a zatímco v minulých letech se ho zúčastnili také pěstitelé z okolních obcí, letos se zapojili převážně místní.

„Většina vzorků je od nás, některé z Černotína. Jsme totiž hluzovští patrioti. Dědina drží vždycky spolu, ale jakmile se začnou sbírat vzorky slivovice, tak chlapi neznají bratra," popsal s úsměvem atmosféru klání jeden z místních pěstitelů Petr Grygar.

Podle něj je na degustační soutěži zábavné hlavně to, že jsou vzorky slivovice anonymní a jejich majitelé mnohdy nepoznají ani svůj vlastní produkt. „Někdo třeba ohrnuje nos nad některým ze vzorků, ale nakonec zjistí, že je jeho," dodal.

Loňská úroda švestek byla prý nadprůměrně dobrá. „Úplně se rozpadaly v ruce. Byl to jeden z nejlepších roků, co pamatuji," řekl. A jaký je zaručený recept na kvalitní slivovici? „Počkat co nejdéle, až švestky spadnou. Pak je dám do dobré dřevěné bečky s trochou rozvařeného cukru na podporu kvašení. Když mají tu správnou cukernatost, odvezu je do nedaleké pálenice. Každý pěstitel má tu svou a my jezdíme už léta do Velké," přiblížil.

Nejen vzorky slivovice, ale i různé druhy koláčků mohli ochutnat návštěvníci, kteří zavítali v sobotu odpoledne do místního pohostinství. Vzorek svého koláče přinesla i Dagmar Rýparová.

„Protože je tématem exotické ovoce, upekla jsem ananasový krémeš. Je z medového těsta s ovocnou náplní. Příprava zabrala asi půl hodiny," svěřila se. Někteří z přítomných ale přišli jen ochutnat.

„Jindy peču, ale tentokrát jsem vynechala. Vždycky je těžké vybrat ten nejlepší kousek, protože jsou všechny vynikající. Líbí se mi, že se tady můžeme potkat s přáteli a popovídat si. Ve vesnici to aspoň žije," řekla jedna z místních Marie Šnejdrlová. V prosinci se v Hluzové konal Pyžamový bál a v únoru se zase lidé pobaví na Rybářském plese.