Letošní sedmý ročník se uskuteční už v sobotu desátého září na přerovském výstavišti.

Ojedinělá kuchařská akce, do níž se může zapojit každý, se stala na Přerovsku jednou z nejvyhledáva­nějších. Každý rok navštíví gulášová klání tisíce lidí.

Do soutěže jsou zatím přihlášeny dvě desítky týmů.

„Do volné divácké soutěže se ale týmy stále ještě mohou přihlašovat. Uzávěrka přihlášek je až devětadvacátého srpna. Zatím je do této kategorie nahlášeno osm týmů,“ uvedl jeden z hlavních organizátorů akce Luděk Bil z Gastromorava.

O titul mistra republiky a nejlepší kotlíkový guláš tohoto roku v kategorii mistrů se utká dvanáct českých týmů a do souboje i letos zasáhnou také zahraniční týmy. „Svou účast zatím potvrdili Rusové, Poláci a Slováci. V těchto dnech ještě jednáme s Italy a Němci,“ dodal Bil.

Kdo zamuzicíruje?

Areál výstaviště se návštěvníkům otevře už v deset hodin dopoledne.

Jako první, o půl jedenácté, zahraje Věrovanka, o hodinu později se pak představí soubor Hanák z Troubek a chybět nebude ani cimbálová muzika Primáš.

Kvalitní hudební výběr ale na příchozí čeká hlavně odpoledne.

Od půl druhé se na pódiu představí známá kapela November 2nd i se zahraničními hosty. Z Ameriky na přerovské výstaviště dorazí Stewe Walsh & Doug Youwel. Od tří hodin pak areál rozezní tóny známých skladeb od legendární Tublatanky a v osmnáct hodin zahraje kapela Citron.

Kromě toho se divákům představí i Cookies, Ginger či D.U.B a mnoho dalších. O zábavu v závěru večera se postará diskotéka Miroslava Karáska.