Nejvíce podaných žádostí přišlo z oblasti sportu, celkem třiadevadesát.

Uspěl například plavecký oddíl s 60 tisíci a oddíl moderní gymnastiky Spartaku Přerov s 80 tisíci korunami.

„Máme 18 oddílů a 14 z nich si podávalo žádost. Oficiální vyrozumění o tom, kdo dostane peníze a v jaké výši, jsme ještě nedostali. Každopádně je ale použijeme na sportovní činnost, to znamená na pronájem sportovišť, cestovné při cestování na závody, pořízení či údržbu sportovního vybavení,“ říká sekretářka TJ Spartak Šárka Tomková.

V kultuře neprošlo 33 projektů

V kultuře zástupci města odmítli třiatřicet projektů, na ty zbývající půjde částka 352 tisíc korun. Například Muzeum Komenského dostane 30 tisíc na publikaci Archeologie Přerovska a dalších pětatřicet tisíc na katalog k výstavě Tyršův most.

„Třicet tisíc poputuje také hudebnímu uskupení Musica Figuralis a Entuziastům, kteří letos slaví 40 let od založení,“ sdělil mluvčí magistrátu Bohuslav Přidal.

Naopak mezi odmítnuté patří agentura Ageum společnosti Motor Experts, která v Přerově plánuje uvedení prvního rockového muzikálu Ječmínek.

„Podávali jsme tři projekty a je to velká škoda. Není to pro nás výdělečná činnost, kultuře se věnujeme jako nadšenci, ale nevím, jestli to do budoucna ustojíme,“ vyjádřila své zklamání Irena Kanovská z umělecké agentury Ageum.

50 tisíc pro přístroj na vyšetření sluchu

Ze sto čtyřiceti tisíc určených pro oblast zdravotnictví je nejvýraznější položka 50 tisíc korun pro přenosný přístroj na vyšetření sluchu pro Nemocnici Přerov.

„Tento přístroj slouží k vyšetření sluchu u novorozenců, což se jinak provádí poměrně primitivními metodami, jako je například tlesknutí. Pokud vím, z okolních okresních nemocnic ho nemá nikdo, doporučuje ho však i Česká společnost pediatrická,“ vysvětlil primář oddělení ORL Viktor Jelínek a dodal:

„Pro mě je důležité každé dítě s vadou sluchu, které se nám podaří zachytit včas a díky tomu začít vadu kompenzovat.“

Další peníze směřují do sociální oblasti a volného času. Čtyřicet tisíc zastupitelé přiklepli územní organizaci Svazu diabetiků ČR, pětasedmdesát půjde obecně prospěšné společnosti Duševní zdraví na klub denního stacionáře a čtyřicet Duha klubu Rodinka. Žadatelé ze všech oblastí nedostanou peníze, o které žádali, v plné výši, ale aspoň v pokrácené. Získané částky se pohybují od pěti do šedesáti procent z žádaných peněz.