Inspirací pro trochu neobvyklý název se stal němý hororový film z roku 1920 Kabinet doktora Caligariho. Nově vybavené a vkusně upravené prostory mají přenést návštěvníky do světa filmu. Výhodou bude i delší otevírací doba.

„Kavárna s původním nájemcem skončila loni v listopadu a rozhodli jsme se pro změnu. Chtěli bychom, aby se nové prostory staly více součástí kina a kavárna podpořila i jeho návštěvnost,“ přiblížila vedoucí kina Hvězda Svatava Měrková.

Většina diváků nemá po zhlédnutí náročnějšího kousku kde si o filmu popovídat, což je podle ní škoda.

Kavárna navíc poskytne zázemí návštěvníkům z okolních obcí, kteří přijíždějí do Přerova autobusem a po skončení promítání čekají na spoj.

Provozní doba se tedy přizpůsobí koncům filmů a otevřeno bude do 23 hodin.

Něco k zakousnutí a kvalitní káva

Navodit dobu, kdy plátnu vévodily černo-bílé snímky, má i interiér.

„Dominovat budou odstíny šedé a zlaté, plánujeme posezení na režisérských židlích a stylové budou i stolky - dřevěné špulky na kabely, které jsme nechali opracovat a tematicky upravit výtvarnicí Kristýnou Botkovou. Chtěli bychom pro posezení využít i lavičky z krytu,“ nastínila.

Návštěvníky kavárny čeká i občerstvení v podobě menších zákusků a studené kuchyně, které zajistí Střední škola gastronomie a služeb na Šířavě. Lidé si zde mohou dát bylinkové sypané čaje a kvalitní kávu - vše v biokvalitě tak, aby nebyli odkázáni pouze na popcorn a plechovku coca-coly.

Stavební úpravy začaly tento týden a nový interiér kavárny by mohli návštěvníci obdivovat už na jaře.

Oprava střechy za 8 milionů

Další opravu, která čeká kino Hvězda, je rekonstrukce a zateplení střechy. Radní už v prosinci vybrali zhotovitele stavby a práce bude provádět vsetínská firma H&B delta, jejíž nabídka byla ekonomicky nejvýhodnější. Firma má střechu opravit za 8 milionů 402 tisíc korun včetně DPH.

„Nad provozní částí je střecha plochá - tam dojde v první fázi k odstranění stávajících vlhkých vrstev až po původní souvrství oxidovaných asfaltových pásů. Nad kinosálem je střecha tvořená kopulí, přičemž výškový rozdíl mezi kopulí a rovnou střechou je 2,35 metru. V rámci rekonstrukce bude provedena i výměna kopulových světlíků, které si zachovají svou velikost,“ uzavřela mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová.