Nárožného krajský soud zprostil obžaloby třikrát, naposledy jeho rozsudek vrchní soud zrušil a nařídil jinému senátu v dubnu. Případ dostal na stůl podle rozvrhu práce soudce Aleš Vašků.

„Já jsem rozhodoval v této věci o vazbě, pana Nárožného jsem bral do vazby a jsem tak ze zákona vyloučen. Dnes jsem si vzal spis, udělám usnesení o vyloučení a případ bude muset jít do Ostravy, kde ho dostane jiný soudce. Na zdejším soudu už není nikdo, kdo by to mohl dělat," řekl soudce Vašků.

Případem se nemůže v Olomouci zabývat ani zbývající třetí trestní soudce, kterého pojí rodinné vazby s žalobkyní.

Soudy se složitým případem zabývají pět let a po změně soudce se bude muset zřejmě celé dokazování dělat od začátku. U obžalovaného Nárožného, který po celou dobu vinu popíral a u soudu se hájil mnohahodinovými projevy, se nedá příliš předpokládat, že by po změně senátu souhlasil se čtením protokolů o hlavním líčení, celý proces se tak bude muset znovu zopakovat.

„Jak znám svého klienta, bude na tom trvat," řekl v polovině dubna jeho obhájce František Stratil, který případ označil za jednu z nejsložitějších kauz na Moravě.

Olomoucký krajský soud se dvojnásobnou vraždou z Přerova začal zabývat v červnu 2011, první zprošťující rozsudek vynesl o rok později. Kauzu si poté soudy vracely, poslední zprošťující rozsudek padl na kraji v září 2014. Soudce Vladimír Hendrych tehdy uvedl, že většina důkazů byla zajištěna nezákonně.

Opíral se o tehdejší rozhodnutí Nejvyššího soudu týkající se zajištění důkazů na místě činu. Vrchní soud své poslední rozhodnutí nechce komentovat s tím, že jej stále neobdrželi všichni účastníci řízení. Z předchozích rozhodnutí vyplývá, že měl na věc jiný pohled, především v otázce způsobu hodnocení důkazů.

Manželé z Přerova zmizeli v listopadu 2009, těla se dosud nepodařilo nalézt, soudy však už oba prohlásily za mrtvé. Z jejich vraždy byl původně obžalován syn zavražděného muže Nárožný se svou matkou, která v době procesu zemřela. Obžalovaný muž byl po prvním zprošťujícím rozsudku propuštěn na svobodu.

Na začátku letošního února jej zadržela policie a obvinila z přípravy vraždy. Podle informací ČTK stojí za novým obviněním Nárožného spor o dědické řízení, jde o rodinný dům po jeho otci, kam se v červenci 2012 po prvním osvobozujícím rozsudku a následném propuštění z vazby nastěhoval.