Konal se zde celostátní 11. sjezd pracovní skupiny Kardiovaskulární rehabilitace při České kardiologické společnosti a zároveň i 11. lázeňské kardiologické dny.

Letošním tématem setkání byly novinky v kardiorehabilitaci a kardiologii. „Byl diskutován problém co nejrychlejší rehabilitace po kardiochirurgickém, ale i invazivním výkonu. V roce 2007 se zvýšily počty pacientů, kteří přicházejí k lázeňské kardiorehabilitaci přímo překladem z kardiochirugického lůžka,“ uvedl ředitel pro vnější vztahy lázní Teplice nad Bečvou a primář Jiří Leisser.

Podle jeho slov vyšším počtům takto intenzivně rehabilitovaných pacientů brání nedostatečné platby zdravotních pojišťoven, které nepokrývají zvýšené náklady na léky, zdravotnický materiál, ale i větší nároky na přístrojové a personální vybavení.

„Brzké zahájení komplexní kardiorehabilitace umožní zachycení možných komplikací, rychlejší zapojení pacienta do normálního života, vede k větší vstřícnosti a spolupráci pacientů v edukaci omezení rizikových faktorů způsobujících kardiovaskulární onemocnění. Následně dojde ke snížení nákladů zdravotních pojišťoven na recidivu onemocnění, na která stále umírá přes padesát procent populace,“ dodal Jiří Leisser.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika