Závod odstartoval v neděli a cílem soutěžících bylo ulovit co nejvíce bodovaných ryb.

„Pravidlem soutěže je, že se loví kapři od délky 65 centimetrů a za každých 10 gramů váhy získá tým 1 bod. Šupináči se po vylovení vracejí zpět do vody,“ popsal již dříve mluvčí závodu Petr Tydlačka.

Z vítězství se nakonec radoval tým CT Starbaits ve složení ve složení Tomáš Vaněk a Petr Hofierka, který měl na svém kontě 264,97 kilogramů nalovených ryb. Těm se dařilo už od startu závodu, byli totiž družstvem, které jako první ulovilo bodovanou rybu. Druhý skončil domácí tým DC4, jehož členy byli Radim Kurial, Vladimir Vávra a Lubor Zdařil, a třetí se umístila mezinárodní dvojka Berkley Francie, kterou tvořili Zdeněk Vaněk a Jan Mertens.

Ne všem ze stodvaceti účastníků sdružených ve čtyřiceti týmech se ale dařilo tak dobře.

„Čtyřem družstvům se za celou dobu závodu nepodařilo ulovit ani jednu bodovanou rybu. Přitom jeden z těchto týmů tvořili samí zkušení rybáří,“ informoval Petr Tydlačka.

Nejdelší amur, nejtěžší kapr

Nejdelší ulovená ryba byl amur s mírami 104 centimetrů a hmotností 17,4 kilogramů. Nejtěžší rybou byl 19,62 kilogramů vážící kapr.

„Je to o sedm kilogramů více než měla nejtěžší ryba ulovená během prvního ročníku před pěti lety,“ podotkl mluvčí závodu. Ten také vysvětlil důvod, proč tomu tak je.

„Majitel zde z původního revitalizovaného prostoru vytvořil prostor pro ryby, které jsou zde chráněné. Lovit se tady může pouze stylem chyť a pusť. Žijí tady proto starší a větší ryby než jinde,“ vysvětlil Tydlačka. Podle něj tak za několik let můžou být tovačovská jezera jednou z nejvyhledáva­nějších rybářských lokalit v celé republice.

ONLINE na webu

Závod v Tovačově má díky své jedinečnosti skvělou pověst nejen mezi domácími rybáři, ale i v zahraničí.

„Po celý průběh akce jsme měli na internetu on-line zpravodajství, které mělo denně pět a půl tisíce přístupů, přičemž návštěvníci stránek byli nejen od nás, ale z celé Evropy,“ sdělil Tydlačka.

Spokojený Holanďan

Úroveň závodu ocenil i jeden z hostů, Holanďan Jan Mertens.

„Porovnával naši akci s úrovní světového poháru v této disciplíně, a podle jeho slov jsme na tom mnohem lépe, zvláště co se týká marketingového zabezpečení,“ řekl Tydlačka.

A proč je lov kaprů tak populární?

„Je to tím, že se jedná o nejvysazovanější rybu u nás, a také tím, jak je lov kaprů pro rybáře zajímavý,“ uzavírá Tydlačka.