Program rockového festivalu začal v sobotu už od jedné hodiny po poledni. Divákům se na pódiu jako první představila domácí skupina, přerovská Spocená ukízečka a na festival dorazila i kapela z až z Ústí nad Labem-Bestila.

Dále na Výstavišti zahráli Tchoři, kapela Traktor, nebo stálice Ahojlétorockfestu olomoučtí Hazydecay, kteří vystoupili od půl deváté večer. Legenda českého rocku pak přišla na řadu od desíti hodin.

„Citrony jsme zvolili proto, že je to kapela, která tvoří dějiny českého rocku a která dokázala, že heavy metal má své místo i v Česku,“ řekl k výběru hlavních hvězd festivalu pořadatel Ivan Kobert. Výběr organizátorského týmu se podle ohlasů přerovských diváků osvědčil.

Už před desátou večer se začali před pódiem tlačit davy fanoušků a hlasitým pískáním a tleskáním se dožadovali hlavních aktérů večera.

„Na Citronech jsem vyrůstal, jejich vystoupení jsem si nemohl nechat ujít,“ řekl s nadšením ještě před začátkem samotného koncertu pětačtyřicetiletý Pavel Zapletal.

Když se pak krátce po čtvrt na jedenáct na pódiu objevila pětice rockerů, diváci začali bouřlivě skandovat. Svým vystoupením hudebníci potvrdili, že jsou stále ve formě a hrají jako před dvaceti lety. Z návštěvníků festivalu čišela spokojenost. Čekání na hvězdnou kapelu se vyplatilo.

I když se čtvrtý ročník festivalu kvůli nečekaným rekonstrukcím beňovského areálu narychlo přesouval do Přerova a potýkal se s řadou finančních problémů, diváci byli podle všeho spokojeni.

„Je mi jedno, kde jsem, hlavně že poslouchám kvalitní hudbu, kterou mám ráda,“ řekla dvaadvacetiletá Pavlína Kolisková a dodala: „Letošní ročník se alespoň podle mě vydařil.“

Na festivalu nechybělo kromě hudby ani množství stánků s občerstvením, tetovací studio nebo nabídka šperků a předmětů spojených s rockovou tématikou.

NADĚŽDA ŠVRČKOVÁ