Na trati dlouhé téměř třicet kilometrů nedal na singlkánoi v kategorii mužů nikomu ze svých soupeřů šanci a s luxusním, více než tříminutovým náskokem, proťal cílovou linii v čele startovního pole.

Odchovanec Spartaku Přerov, jemuž výborné výsledky z minulých sezon zajistily přestup do špičkového pražského Univerzitního sportovního klubu a také pravidelné pozvánky do reprezentace, se mohl tento rok radovat už ze svého druhého mistrovského titulu.

Zatímco v srpnu v Račicích zvítězil ve sprintu na 200 metrů, tentokrát se mu dařilo pro změnu na nejdelší trati. Důvod ke spokojenosti však nemohli mít mladíci z přerovského klubu.

Na singlkánoích mezi dorostenci se Marek Knejzlík, Martin Jeřábek a Martin Kriška sice statečně poprali s patnáctikilometrovou vzdáleností, avšak nestačilo jim to na lepší umístění než 22., 23. a 24. příčku se značným odstupem od bodovaných pozic. O poznání sympatičtější výkon předvedl benjamínek Tomáš Kremel na minikánoi.

Závod na dva kilometry dokončil sice jako osmý, avšak za medailovými příčkami zaostal pouze o minutu. Marek Foukal a Jan Sedlák ve stejné kategorii do cíle nedopádlovali.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika