Kromě hlídek strážníků, kteří odvádějí kamiony pryč z města v ulicích Velká Dlážka a Dvořákova, vznikne nově také dohledové stanoviště v Prosenicích.

Policie bude od konce ledna otáčet kamiony v areálu zemědělského družstva.

„Ve zvýšené míře monitorujeme výjezd z dálnice D1 a pozornost věnujeme především nákladní dopravě nad 12 tun. Řidiči, kteří poruší zákaz, jsou pokutováni a odkláněni na objízdné trasy. Na nejfrekventovanějších křižovatkách budou v případě potřeby vypnuty semafory a policisté budou řídit dopravu ručně. Opatření probíhá ve spolupráci se strážníky,“ shrnula mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová.

Doprava v Přerově. Ilustrační foto
Dopravě v Přerově má ulehčit nová silnice. Protne výstaviště

Policie navrhla zřízení dohledového stanoviště v areálu společnosti Moravská zemědělská v Prosenicích.

„Snažíme se tak eliminovat průjezd nákladních vozidel nad 12 tun přes obce Prosenice, Grymov, místní část Kozlovice a Přerov,“ vysvětlila.

Po dohodě se starostou obce Prosenice a předsedou představenstva zemědělské společnosti platí domluva, že bude možné nákladní auta, která poruší zákaz, otočit v jejich areálu a nasměrovat zpět na vhodné objízdné komunikace, silnice první třídy a dálnice. Na problematický úsek se policisté spolu se strážníky zaměří od konce ledna. 

Ilustrační snímek.
Přerov se dusí a aktivisté řeší křoviny. Radnice odpověděla na odvolání k D1