V Lipníku a v Tovačově například mysleli hlavně na děti.

Rozloučit se s prázdninami pohádkou napadlo organizátory v Lipníku nad Bečvou. V pátek šestadvacátého srpna od čtyř hodin odpoledne se mohou nejen děti přijít podívat na náměstí TGM, kde se bude hrát pohádka s názvem „Princezna s dlouhým nosem“.

V Tovačově zase lákají na noční čtení na zámku. Akce začne v pátek v pět hodin odpoledne na nádvoří zámku a je určená dětem od šesti do devíti let. Čeká na ně divadelní představení i netradiční prohlídka zámku. Během večera si děti zasoutěží i o poklad pana Ctibora. Večer se budou opékat špekáčky a pak se děti uloží v komnatách zámku.

„Dostaly za úkol přinést si na večer i oblíbenou knížku. Mají ji představit, případně z ní přečíst úryvek,“ sdělila organizátorka Eva Mézlová z obecně prospěšné společnosti Tovačovský zámek. Nakonec dětem budou předčítat dospělí.

Inline jízda Lipníkem

Ti, kteří mají odrostlejší děti nebo jsou vyznavači aktivní zábavy, nebudou určitě chybět na páteční večerní inline jízdě Lipníkem nad Bečvou.

„Sraz všech bruslařů je o čtvrt na devět večer před místní sokolovnou. Konec projížďky je naplánovaný podle silničního provozu a rychlosti, jakou se podaří město projet,“ předeslali organizátoři z místního inline oddílu Sokola a Střediska volného času.

Kam za muzikou?

Kdo by si raději konec prázdnin zpestřil poslechem hudby, si může vybrat hned z několika nabídek. V pátek od pěti hodin odpoledne startuje rovněž v Lipníku open-air vícežánrový večerní koncert „Lipas music session“ navazující na pět ročníků akce Punkrockovej lipas.

„Akce se uskuteční ve venkovním areálu Sokolovny. Zahrají Narcotic fields, NSOS, AllSkapone's a další,“ lákají pořadatelé. Jen o něco málo později, v osm hodin večer, vypukne v Týně nad Bečvou letní taneční zábava s příhodným názvem „Rozloučení s létem pod Helfštýnem“.

V Přerově budou ve stejnou dobu na terase restaurace Strojař koncertovat kapely Ginger a D.U.B.Music. Příznivci rocku si pak určitě o posledním srpnovém víkendu nenechají ujít již tradiční festival revivalových kapel s názvem Rock Drey Fest, který se uskuteční v sobotu v prostorách letního kina v Hranicích.

Helfštýn láká na Hefaiston

Na kvalitní a pestrý program pro celou rodinu pak láká i hrad Helfštýn. V sobotu a neděli tu proběhne jubilejní třicátý ročník setkání kovářů Hefaiston, který nabídne podívanou na zručné kováře z celého světa, výstavu jejich prací, kovářské soutěže a spoustu dalšího. (svr)