Už po šesté se mohou lidé zapojit do hledání šesti kešek, které budou ukryty na nejrůznějších místech. Zájemci o akci nazvanou KoloCaching se mohou od 1. do 14. září zaregistrovat přes formulář umístěný na webu města a v den zahájení, tedy 15. září, obdrží na e-mail souřadnice, kde jsou kešky ukryté.

Aby byla hra napínavější, souřadnice nejsou přesné, takže poklad musejí hledat v okolí. Navíc získají i indicii či hádanku, která jim napoví, jestli jsou kešky ukryté pod kamenem, v korunách či dutinách stromů nebo třeba za betonovou zídkou.

Přerovský rodák Rudolf Weigl objevil vakcínu proti skvrnitému tyfu. Za svůj objev byl v Polsku uznávaný vědec opakovaně navržen na Nobelovu cenu.
Objevil vakcínu proti skvrnitému tyfu. Přerovskému rodákovi odhalí pamětní desku

„Hra potrvá do 25. září a je určena především rodičům s dětmi, které potěší drobné dárky. Budeme rádi, když se na cestě vyfotí a snímek nám zašlou, vzpomínku na jejich dobrodružství pak vyvěsíme na webu,“ uvedla Jana Pivodová z přerovského magistrátu, která má na starosti marketing.

Kdo se rád projede na kole „z města do města“, pro toho nebude problém zvládnout třicetikilometrovou trasu na prostějovské hody. Cyklisté vyrazí společně s primátorem Přerova na hodovou veselici v neděli 17. září.

„Sraz je v 10 hodin před radnicí, na trase se zastavíme a občerstvíme v Rokytnici, Císařově a Citově, kde se k nám mohou přidat další cyklisté. Společně se pak v Prostějově zúčastníme Hanáckých slavností. Na stejné místo dorazí s cyklisty také olomoucký primátor,“ zve na cyklojízdu primátor Přerova Petr Vrána. Organizátoři předpokládají, že peloton dorazí do Prostějova ve 13 hodin.

U Medvídka, Přerov
TOP 5 přerovských restaurací, kde si dáte nejlevnější obědové menu

„Zázemí pro účastníky bude ve dvoře prostějovské radnice, kde si mohou cyklisté kola uzamknout a dostanou tu i drobné občerstvení,“ doplnila Jana Pivodová.

O půl druhé pak začne hodový program, jehož součástí bude vystoupení Kateřiny Marie Tiché a kapely Bandjeez, v 15 hodin projde městem krojovaný průvod a následovat bude pásmo hanáckých souborů. V 16 hodin je na místě zdarma přistaven cyklobus, s nímž se účastníci dostanou zpátky do Přerova.