Přerovem projede recesní cyklojízda

Přerov – Recesní cyklojízda v kostýmech projede v neděli 5. června Přerovem. Akce startuje o půl čtvrté odpoledne na Horním náměstí, a poté se cyklisté přemístí do parku Michalov, kde na ně čeká vyhlášení „nej" kostýmu a výstava kuriózních kol.

Ocenění se dočkají také nejvytrvalejší cyklisté, kteří se zapojili do soutěže „Do práce na kole". Délka trasy cyklojízdy je osm kilometrů, trať je vhodná i pro děti. „Kostým není podmínkou účasti, ale potěší nás každý, kdo si připraví vtipný převlek," uvedl přerovský cyklokoordinátor Jiří Janalík. 

Cyklobus Bečva vyjede už tuto sobotu

Přerov – Speciální cyklobusová linka z Přerova na Bumbálku vyrazí letos poprvé v sobotu 4. června. Zájemci se mohou svést o sobotách a nedělích, během letních prázdnin navíc i v pátek.

Přívěs pojme 28 kol, i tak je ale lepší místa v autobusu předem rezervovat na internetu. K ceně klasické jízdenky cestující zaplatí za přepravu jízdního kola 15 korun. Cyklobus Bečva vyjíždí z Přerova o půl osmé ráno a odveze cyklisty a výletníky přes Hranice, Rožnov pod Radhoštěm a Valašské Meziříčí až na Bumbálku. Při zpáteční cestě se navíc zastaví i v Teplicích nad Bečvou. 

Dětský den v Tučíně nahlédne do vodního světa

Tučín – Ukázka hasičské techniky, jízda Tučolínem, skákací hrad či pěna pro děti bude připravena v sobotu 4. června v lokalitě Na Rybníčku v Tučíně. Dětský den, který pořádají místní dobrovolní hasiči s obcí, se uskuteční na téma Vodní svět. Soutěže proběhnou od 14 do 16 hodin, akce se koná pouze za příznivého počasí. 

Den dětí v Horní Moštěnici oslaví kovbojsky

Horní Moštěnice – Malí indiáni a kovbojové zamíří v sobotu 4. června odpoledne do Horní Moštěnice. Program v zámecké zahradě startuje ve 14 hodin, návštěvníci se mohou těšit na tematické soutěže, malování na obličej, vystoupení Honácké biče a diskotéku.

V Kozlovicích budou slavit děti i hasiči

Přerov – Na dětský den a oslavu osmdesátého výročí Sboru dobrovolných hasičů v Kozlovicích mohou zavítat zájemci v neděli 5. června odpoledne do sportovního areálu v Kozlovicích. Program začíná ve 13 hodin, nebudou chybět hry nebo ukázky hasičské techniky a zásahu. 

V knihkupectví vystaví fotografie Jan Nemrava

Přerov – Krajina okolí Čejče za Kyjovem inspirovala fotografa Jana Nemravu, který vystaví od 3. června svou tvorbu v přerovském knihkupectví Mezi Světy v Palackého ulici. Autor žije v Hulíně a do Přerova dojíždí za prací. Je jedním z členů sdružení SNAFO, které svedlo dohromady nadané amatérské fotografy.

„Většinou zachycuji fotoaparátem krajinu – detaily nebo nalezená zátiší, která objevím při procházkách do Bystřice pod Hostýnem nebo na Tesák. Fotím potůčky, vodu v kalužích, co mě zrovna napadne. Přerov mě ale zatím příliš neinspiroval, mám raději klidná a tichá místa," přiblížil dvaašedesátiletý umělec, který se fotografii věnuje už čtvrt století. Výstava jeho snímků bude k vidění až do konce června. 

V Domečku začne výstava Cesta za poznáním

Lipník nad Bečvou – Výstava s názvem Cesta za poznáním, která představí tvorbu autorky Ludmily Šlosarové, začne v sobotu 4. června ve 14 hodin v Domečku Městské knihovny v Lipníku nad Bečvou.

Autorka Ludmila Šlosarová pochází z nedaleké obce Veselíčko. „S výtvarnou technikou enkaustika jsem začala před šesti lety a před třemi lety se začala věnovat i olejomalbě. Ve své tvorbě, stejně jako v osobním životě, mám ráda volnost – proto většina mých obrazů vzniká intuitivně, bez jakýchkoliv záměrů," nastínila.

Do svých obrazů vkládá autorka různé kameny a používá rozmanité materiály. „Malování je pro mě relaxací a odreagováním od všedních starostí," prozradila o sobě autorka.

Výstava potrvá až do 18. června. Otevřena bude od pondělí do středy, a to v době od 9 do 12 hodin, a pak odpoledne od 15 do 17 hodin. V sobotu je zpřístupněna od 15 do 17 hodin.