Helfštýn: začíná Hefaiston

Celosvětové setkání mistrů černého cechu s názvem Hefaiston začíná v sobotu 29. srpna na hradě Helfštýn. Dvoudenního svátku se tento víkend zúčastní na pět set kovářů a teoretiků z dvaceti zemí. Více informací NAJDETE ZDE

Hustopečské dny nabídnou Javory nebo Petru Janů

Letos už posedmé otevře o víkendu 28. až 30. srpna své brány zámek v Hustopečích nad Bečvou, aby pobavil všechny zájemce slavnostmi Hustopečské dny. Program tradičně nabízí mix koncertů, výstav, soutěží, atrakcí a zábavy určené všem generacím.Kompletní informace a program NAJDETE ZDE

Revivalové kapely vystoupí v letním kině

Již tuto sobotu rozezvučí hranické letní kino přehlídka revivalových kapel, které zde vystoupí na 8. ročníku Rock Trey Festu. Začátek festivalu je v 15 hodin a postupně se představí sedm hudebních formací. Více informací NAJDETE ZDE

Závodníci změří své síly v Hustopečském poháru

Příznivci rybaření se mohou poslední víkend v srpnu těšit na tradiční soutěž o Hustopečský pohár. Celá akce začíná již tento pátek v 18 hodin slavnostním zahájením na zámku v Hustopečích. Závodníci rybolovné techniky změří své síly a umění v sobotu už v 6 hodin ráno na řece Bečvě v Choryni. Závodní pole bude rozděleno na dvě části a závodníci druhé skupiny se představí odpoledne na řece Bečvě, tentokrát ale v Hustopečích. Pokračování nedělního závodu bude rovněž probíhat od 6 hodin ráno na Bečvě. Účastníky opět rozdělí do skupin, z nichž jedna bude lovit a druhá úlovky měřit. Celá akce bude zakončena v 16 hodin slavnostním vyhlášením vítězů. Občerstvení během celého víkendu bude zajištěno na Rybářské chatě.

Rouské: Květinová výstava

Do světa vůní a pestrých barev zavede v sobotu 29. srpna od 13 do 19 hodin Květinová výstava od historie po současnost v Rouském. Ke zhlédnutí budou orchideje z Thajska, vazby květin, historické kostýmy. Pro návštěvníky bude připravena tombola a bohaté občerstvení ve formě salátů, koktejlů, zákusků apod. Výstava bude pokračovat i v neděli ve stejném čase.

Hluzov bude patřit hrám a zábavě

Na výletišti u přehrady v Hluzově se v sobotu 29. srpna uskuteční od 14 hodin tradiční rozloučení s prázdninami. Den plný soutěží a zábavy. K tanci a poslechu bude hrát DJ Jirka.

Dřevohostičtí hasiči otevřou nové muzeum

Hasiči se mohou v těchto dnech pyšnit novým Hasičským muzeem. Slavnostní otevření se uskuteční již tuto sobotu 29. srpna v prostorách předzámčí Dřevohostického zámku. Návštěvníci se mohou seznámit s historickou technikou hasičských sborů z celé střední Moravy. Celá akce začíná už v 9 hodin soutěží mladých hasičů o pohár starosty městyse Dřevohostice. V 15 hodin potom začne oficiální otevření a prohlídka expozice Hasičského muzea a diváci se mohou těšit na odhalení pamětní desky zakladatele hasičského dobrovolného sboru Petra Vašíčka. Hasiči předvedou také ukázku zásahu pomocí moderní i historické techniky. Celou akci ukončí ve 21 hodin prázdninová diskotéka a pro milovníky dechové hudby bude celý den hrát kapela Hulíňané.

Provodovice: olympiáda mikroregionu

Již 7. ročník soutěžního klání Mikroregionální olympiáda Mikroregionu Záhoran se uskuteční v sobotu 29. srpna od 14 hodin ve venkovním areálu v Provodovicích. Soutěží se tradičně v pěti disciplínách. Více informací NAJDETE ZDE

Na hřišti v Klokočí bude srandobraní

Klokočské srandobraní na hřišti za obecním úřadem se koná v sobotu 29. srpna od 10 hodin. Jedná se o soutěž družstev v netradičních disciplínách. V 19 hodin pak začne taneční zábava s kapelou Minimax. Bohaté občerstvení zajištěno.

Ukončení prázdnin s koňmi

Na hřišti v Kovářově se v sobotu 29. srpna chystá Ukončení prázdnin s koňmi. Slavnostní zahájení proběhne v 10 hodin. V 11 hodin následuje vyjížďka a ve 13 hodin soutěže. Večer pak následuje taneční zábava s DJ Petrem.

Poslední srpnový víkend proběhnou v Hranicích závody BMX

Oddíl BMX AMK Kemp Hranice zve všechny své příznivce na 12. ročník mezinárodního dvojzávodu Intercup 2009, který se koná ve dnech 29. a 30. srpna. Součástí tohoto závodu bude i závod Horbik pro neregistrované jezdce z řad veřejnosti. Zájemci o tento závod, dostavte se na bikrosovou dráhu v areálu BMX do 9 hodin. Podmínkou účasti je cyklistická přilba, dlouhé nohavice, dlouhé rukávy, kolo a rukavice. Nutná kartička zdravotní pojišťovny a u mladších 15 let vhodný doprovod rodičů. Trénink jezdců podle kategorií bude probíhat od 9 do 11 hodin. Závod odstartuje v 11:30. Startovné je 50 korun. Vyhodnocení ve všech kategoriích do 3. místa, u nejmladší kategorie vyhodnocení do 8. místa. Vstup diváků zdarma. V souvislosti se závodem upozorňujeme na uzavření silnice v okolí areálu BMX z důvodu bezpečnosti jezdců a diváků. Uzávěra bude od restaurace Střelnice v celém úseku konání závodů. Objížďka bude značena od restaurace Sokolovna kolem Plovárny Hranice a zahrádkářské kolonie.

SK Hranice: kdo bude hrát fotbal?

Zatímco muži „A“ týmu SK Hranice v sobotu odjíždějí k utkání do Mikulovic, Hranice budou patřit fotbalu mládežnických družstev. V sobotu 29. srpna se v 10:00 a 11:45 utkají s Havířovem starší a mladší žáci skupiny A. Béčko se střetne s Prostějovem v neděli od 9 hodin a od 10:45.

Plážový Switch Cup se po roce vrací

Vrchol beachvolejbalové sezony na Hranicku je tady. Čtvrtý ročník oblíbeného turnaje Switch Cup hostí o nadcházejícím víkendu areál BSS Clubu v Drahotuších. Na dvou kurtech s vyhřátým pískem se během víkendu vystřídá až osmdesát volejbalistů z celé střední a severní Moravy. Více informací ZDE

Smíšené páry se utkají v tenise

Club tennis Hranice zve všechny příznivce tenisu a diváky na tenisový turnaj. Ten se bude konat v sobotu 29. srpna od 8 hodin na tenisových dvorcích Tondach (v parku). Prezentace účastníků je od 7:30 hodin. Utkají se mezi sebou smíšené páry rekreačních hráčů systémem skupiny. Součástí startovného je pronájem kurtů, míče, ceny, trofeje a občerstvení.