OLOMOUCKO

Slavnosti Olomouc
KDY: pátek 31. 5. a sobota 1. 6.
KDE: Korunní pevnůstka, Olomouc
ZA KOLIK: jednodenní předprodej 899 Kč, na místě 1000 Kč
PROČ PŘIJÍT: Dvoudenní hudební festival v areálu Korunní pevnůstky se zvučnými jmény tuzemské scény. Vystoupí Jaromír Nohavica, Divokej Bill, Wohnout, Tomáš Klus, Mig 21, No Name či Trautenberk. Velká a pestrá gastrozóna.

Šternberk plný závoďáků a zábavy
KDY: pátek 31. května - neděle 2. června
KDE: Hlavní náměstí, Šternberk, trať Ecce Homo
ZA KOLIK: Program na náměstí zdarma. Vstupenka na závod od 350 Kč, vstupenka jen do depa 100 Kč.
PROČ PŘIJÍT: Víkendový šampionát závodniček do vrchu ovládne Šternberk. Slavnostní zahájení je na programu v pátek 31.5 od 18 hodin na Hlavním náměstí. Sobotní trénink na trati Ecce homo pak začíná v 8 hodin, nedělní závod v 8:30. Závodění na Ecce Homo doprovodí zábavný program Město v pohybu v centru. Už v pátek večer tam zahrají Acoustic Lumen a Pražský výběr Tribute. V sobotu od 14 hodiny je tam připravené zábavné vystoupení pro děti, DJ, Štěpdance, Eagle Eye – Tarja Tribute, aerobic a Status Quo Tribute. Sobotní finále obstarají pecky od populární sestavy Legendy se vrací. Občerstvení zajištěno.

close 42. ročník Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu Ecce Homo Šternberk. info Zdroj: Deník/Jan Pořízek zoom_in Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu Ecce Homo Šternberk.

Cirkuzkus
KDY: pátek 31. května - neděle 2. června
KDE: Letní kino Olomouc
ZA KOLIK: základní vstupné 650 Kč
PROČ PŘIJÍT: Špičková představení nového cirkusu v rámci olomouckého festivalu Cirkuzkus. V pátek se v Letňáku předvede Losers Cirque Company s představením The Losers, v sobotu a neděli pak Cirk La Putyka se svou show z (ne)obyčejné české hospody nazvanou La Putyka. Představení v Letním kině začínají v 18 hodin.

close Cirk La Putyka info Zdroj: Deník/Radek Cihla zoom_in Cirk La Putyka

Dobrošlap na Kaprodromu
KDY: sobota 1. června, od 8 hod
KDE: start Těšetice (u ZŠ), cíl s programem Kaprodrkom, Olomouc-Nové Sady
ZA KOLIK: startovné dospělí 300 Kč (na místě 400 Kč), děti 12-5 100 Kč, do 12 let zdarma
PROČ PŘIJÍT: Druhý ročník sportovně zábavného putování, tektokrát z Těšetic do Kaprodromu, a to pěšky nebo na kole. V Těšeticích u ZŠ bude volný start od 8:00 do 9:00 hod. Na trasu můžete vyrazit s dětmi, kočárky, pejsky nebo Nordic Walking holemi. V cíli zábavný program pro děti, charitativní degustace luxusních vín, cimbálová muzika Hejčíňan, koncert kapely z Dětského domova Šance, opékání buřtů - vše ve prospěch projektu Otevřeme zahradu.

Kácení máje v Řepčíně
KDY: sobota 1. června, od 14 hod
KDE: parkoviště u in-line stezky v Olomouci-Řepčíně, Břetislavova ulice
ZA KOLIK: vstup volný
PROČ PŘIJÍT: dětská manéž s atrakcemi, projížďky kočárem, projížďky na koních, aquazorbing, malování na obličej, hasičská pěna, vystoupení žáků ZŠ Svatoplukova, taneční vystoupení, koncert Juraje Macka, soutěže pro děti, zábava se skupinou Citrus.

Den dětí na Poděbradech
KDY: sobota 1. června, od 11 hod
KDE: přírodní koupaliště Poděbrady u Olomouce, bistro Terasa
ZA KOLIK: vstup volný
PROČ PŘIJÍT: Sportovní a naučné aktivity, projížďky na ponících (od 14 hod), zážitková minifarma, skákací hrady, spousta dobrot z grilu…

close Ilustrační foto info Zdroj: Deník / Vladimír Šťastný zoom_in Ilustrační foto

Rockový Olšefest
KDY: sobota 1. června, od 17 hod
KDE: areál Olše v Července u Litovle
ZA KOLIK: na místě 200 Kč (do 18h)
PROČ PŘIJÍT: Druhý ročník rock-metalového festivalu v areálu Olše v Července u Litovle aneb loučení se školním rokem. Rozjedou to tam kapely Souls To Sell, ZZ Top Czech Tribute Band, Kabát Tribute, Eagle Eye - Tarja Tribute, Motörhead Czech Revival a další

Den dětí na fortu
KDY: sobota . Června, od 10 hodin
KDE: fort XVII Křelov
ZA KOLIK: vstup volný
PROČ PŘIJÍT: Skákací hrad, malování na obličej, prohlídky fortu, občerstvení, točená zmrzlina…

PROSTĚJOVSKO

Swing, rock, klasika
KDY: pátek 31. května, od 18 hodin
KDE: nám. T. G. Masaryka, Prostějov
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Dechový orchestr ZUŠ Vladimíra Ambrose, se představí v rámci 31. ročníku Prostějovské dny hudby před prostějovskou radnicí. Venkovní koncert nabídne rock, swing i hudební klasiku.

Mařík fest
KDY: pátek 31. května, od 18 hodin
KDE: Občerstvení U Maříků, Prostějov - Čechovice
ZA KOLIK: 120 korun
PROČ PŘIJÍT: Metalový festival v biokoridoru Hloučela nabídne vystoupení kvarteta regionálních stálic nejtvrdší hudby. Těšit se můžete na Fromy Beyond, Solution of panic, Mimo provoz a No Future. Areál bude otevřen až do 24 hodin.

close Ilustrační foto info Zdroj: Jiří Kordovaník zoom_in Ilustrační foto

ProstěJOV! Festival dobrého jídla
KDY: pátek 31. května a sobota 1. června
KDE: vybrané restaurace, Prostějov
ZA KOLIK: zdarma, degustační menu 89 korun
PROČ PŘIJÍT: V pořadí již 4. ročník oblíbené degustační akce, do které se zapojí restaurace v centru Prostějova. Navštívit a ochutnat připravené menu můžete v následujících podnicích: Café Atrium, Casa Habana, Kavárna Prostor, Kavárna V Uličce, Kino Metro 70, Niki´s Bistro, Pivovarská restaurace U Ječmínka, Restaurace a pivnice U Hudečků, Restaurace Na Mánesce, Tančírna a Víno a Papas.

Dětský den na zámku v Čechách pod Kosířem
KDY: sobota 1. června, od 11.30 do 17 hodin
KDE: Zámek Čechy pod Kosířem
ZA KOLIK: 140 korun dospělí, 90 korun děti, 370 korun rodinné
PROČ PŘIJÍT: Malé návštěvníky a jejich doprovod čekají speciální prohlídky zámeckých interiérů s princeznou a služkou. Zábavnou formou se dozvědí, jak to na zámku chodilo, a třeba si i něco sami vyzkouší… Odpoledne, přibližně od 13 hodin budou připraveny i rukodělné dílničky na Hanácké ambasádě.

Dětský den a Jožini ve Žraloku
KDY: sobota 1. a neděle 2. června, od 14 hodin
KDE: Kemp Žralok, Plumlov
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Po oba víkendové dny se v oblíbeném Kempu Žralok konají u příležitosti dětského dne akce pro nejmenší. Každá příchozí ratolest se může těšit na sladkost. K dispozici bude i malování křídami a dětský koutek. Dospělé jistě pobaví v sobotu odpoledne Hudební odpoledne. Od 14 hodin zahraje k tanci i poslechu unikátní hudební uskupení Jožini z bažini.

close Festival v ulicích. Ilustrační foto info Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň zoom_in Ilustrační foto

Karneval marnosti
KDY: pátek 31. května až neděle 2. června, od 17 hodin
KDE: Zámek Ptení
ZA KOLIK: 800 korun
PROČ PŘIJÍT: Unikátní hudební akce s podtitulem Marnost nad marnost. V třídenním maratonu se představí více než třicítka kapel všemožných žánrů. Od punku, přes elektroniku až po techno. Akce je určena pro starší 18ti let. Karneval Marnosti je experimentální divadelní představení které si bere za úkol prozkoumat roli vanitas v dnešním kontextu. Divák se stává na poslední květnový víkend součástí inscenace, proto jsou kostýmy povinné. Společně s herci, muzikanty, výtvarnými umělci, kuchaři a barmany budeme prozkoumávat hebelim jakožto páru co se rozplývá a netrvá víc než neuchopitelný moment efemérního prožitku, smrt ve zrození okamžiku a absurditu lidského bytí.

PŘEROVSKO a HRANICKO

Muzejní noc
KDY: pátek 31. května od 18 do 23 hodin
KDE: přerovský zámek, budova ORNIS
ZA KOLIK: 100 korun dospělí, 50 korun děti
PROČ JÍT: Letošní tématem Muzejní noci v Přerově budou živočichové. Těšit se můžete na nevšední návštěvu dvou poboček muzea ve večerních hodinách, práci se skutečnými badatelskými metodami, zábavný kvíz a detektivní pátrání a výtvarnou dílnu pro malé i velké. Po absolvování programu v muzeu Komenského se zájemci mohou přesunout do budovy ORNIS v Bezručově ulici, kde program pokračuje.

Výstava kaktusů a sukulentů
KDY: pátek 31. května až úterý 4. června od 9 do 17 hodin
KDE: Seifertova 33, Přerov
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné
PROČ JÍT: Tradiční výstava spojená s prodejem rostlin a poradenskou službou. Akci pořádá Klub kaktusářů Přerov.

Den dětí v Michalově
KDY: sobota 1. června
KDE: park Michalov, bistro U Králíčka
ZA KOLIK: zdarma
PROČ JÍT: Přerovské loutkové divadlo si od 14 do 17 hodin připravilo odpoledne s Kašpárkem a jeho kamarády, během kterého si děti mohou vyzkoušet, jak se loutky ovládají. Chystá se i výtvarná dílnička. Herci s loutkami zahrají také krátké scénky a hry.

close Ilustrační foto info Zdroj: Deník / Jaroslav Loskot zoom_in Ilustrační foto

Motomše v Hranicích
KDY: sobota 1. června od 11.30
KDE: Masarykovo náměstí Hranice
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné
PROČ JÍT: Patnáctý ročník tradiční mše svaté pro motocykly všech značek a veterány. Mše bude věnovaná motorkářům, pro které byla loňská sezóna poslední. Sraz účastníku je od 11.30 na Masarykově náměstí v Hranicích. Od 12 do 13 se může na stroje dorazit podívat veřejnost. Od 13 do 13.45 pak bude probíhat samotná mše v kostele na Masarykově náměstí. Ve 14 hodin se účastníci vydají na vyjížďku směrem Drahotuše, Milenov, Podhoří, Loučka, Bohuslávky, Dolní Újezd, Tupec, Veselíčko, Oldřichov, Sušice, Nové Dvory, Lipník a autocamp Hranice.

close Hranická motomše pořádaná klubem Harley Owners Group info Zdroj: Jiří Necid zoom_in Motomše v Hranicích

Dětský den v letním kině Hranice
KDY: sobota 1. června od 14 hodin
KDE: letní kino Hranice
ZA KOLIK: 50 korun dětský den, 50 korun promítání filmu
PROČ JÍT: Akce se uskuteční na travnaté ploše před letním kinem. Děti se mohou těšit na skákací hrady, skluzavky, balónkovou show, soutěže, malování na obličej, hudební vystoupení a občerstvení. Vystoupí také Michal David Revival. Od 21 hodin je naplánované večerní promítání animovaného filmu Ptáci stěhovaví.

Dětský den v Teplicích nad Bečvou
KDY: sobota 1. června od 14.30
KDE: kiosek v Teplicích nad Bečvou
ZA KOLIK: zdarma
PROČ JÍT: Děti se můžou těšit na soutěže, zábavné atrakce, malování na obličej a pěnu od hasičů. Od 19 hodin zahraje hranická kapela Last Minute.

ŠUMPERSKO a JESENICKO

Koncert za oponou v Jeseníku
KDY: pátek 31. května od 20 hod.
KDE: Divadlo Petra Bezruče, Jeseník
ZA KOLIK: v předprodeji 150 Kč, v den akce 200 Kč
PROČ PŘIJÍT: Dalším hostem Koncertu za oponou v Jeseníku je mladá šumperská kapela s názvem Byt číslo 4. Je považována za objev roku 2022 v mnoha směrech, o kterých se můžete přijít přesvědčit sami. Svou hudební tvorbu kapela staví na energickém punk rocku a textech, které vycházejí z osobních příběhů. Jako support vystoupí mladá autorská kapela Luxfery z Prahy. Jejich hudba je založená na nekompromisních beatech, špinavých kytarách a obvykle melancholických, českých textech. Jejich tradičním útočištěm jsou rockové kluby, připravené vsáknout do sebe dunění basy, kopáku a chaotickou energii rockového koncertu, při kterém se vám jejich hudba dostane pod kůži.

Zahájení lázeňské sezony ve Velkých Losinách
KDY: sobota 1. června od 11 hod.
KDE: náměstí ve Velkých Losinách
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Ve Velkých Losinách o víkendu zahájí lázeňskou sezonu. Přijďte oslavit začátek léta v krásném lázeňském prostředí plném zábavy, hudby a dobrého jídla. Těšit se můžete na Spolek elegantních dam v historických kostýmech nebo na taneční vystoupení od skupin Folí de la Fúl a Angel's Tribe, které přinesou do obce rytmus a radost. Hudební program zpestří V-Band, cimbálovka CML Šumperk, Stanislav Hojgr s kapelou a Petr Tomeček s hrou na panovu flétnu. Kouzelník a mentalista David Strašil návštěvníky přenese do světa iluzí. Pro děti, kterým patří tento den, bude připraven krásný animační program od Hip Hip Hooray, vyřádit se budou moci na skákacím hradu a čeká vás i dřevěný historický kolotoč.

close Zahájení lázeňské sezony. Ilustrační foto info Zdroj: Deník/Petr Krňávek zoom_in Zahájení lázeňské sezony. Ilustrační foto

Den dětí na Levandulovém statku
KDY: sobota 1. června od 13 hod.
KDE: Levandulový statek, Bezděkov u Úsova
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Na Levandulovém statku v Bezděkově připravují manželé Drlíkovi oslavu Dne dětí, při níž se pobaví malí i velcí. Děti čeká zábavná stezka s plněním úkolů a odměnami. Každé se navíc může těšit na domácí limonádu zdarma. A vyvrcholením dětské zábavy bude kácení bonbonové májky. Pro rodiče pak budou připravené k pivu a vínu grilované klobásky, ať už ve variantě s levandulí, nebo bez ní. K dispozici bude i dětské hřiště a levandulová stezka.