Veteráni ukončí sezonu

Lipník nad Bečvou – Spanilou jízdou se rozloučí s letošní sezonou automobiloví a motocykloví veteráni. Téměř stovku strojů s datem výroby do roku 1984 můžou obdivovat lidé, kteří přijdou v neděli 28. září v 8 30 hodin na náměstí TGM v Lipníku nad Bečvou.

„Odtud se vydají historická vozidla a motocykly na trasu, která povede regionem. Start je v 10 30 hodin a cílem je hrad Helfštýn," uvedl šéf Oldtimer clubu Helfštýn Jiří Zemánek. 

V Tučíně se koná košt vína z jižní Moravy

Tučín – Na posezení s ochutnávkou vína láká druhé Tučénské vinobraní, které se koná v sobotu 18. října v Tučíně. V nabídce bude víno z oblasti Prušánky-Nechory včetně bílého a červeného burčáku. K tanci zahraje kapela Jen Tak II s hosty. Akce začíná od 20 hodin v takzvaném paláci kultury a sportu v prvním patře obecního úřadu. 

V Echu v Lipníku zahraje divadlo. Hned dvakrát

Lipník nad Bečvou – Příznivci divadla se můžou těšit na bohatý program, který nabízí v neděli 28. září kulturní dům Echo v Lipníku nad Bečvou. Divákům se totiž hned dvakrát představí brněnské Divadlo plyšového medvídka – od 15 hodin je pro děti určena pohádka Křišťálová studánka aneb Cirkus Sládek, v 19 hodin na dospělé čeká adaptace románu Jacka Londona Tulák po hvězdách. 

Vůně benzinu ovládne Býškovice. Startuje Záhorská střela

Býškovice – Mopedy dosahující až stokilometrové rychlosti se v sobotu budou opět prohánět Býškovicemi. Právě v této obci na Hranicku totiž v sobotu 27. září proběhne populární Záhorská střela. Letos půjde už o sedmý ročník těchto divácky oblíbených závodů na malých motocyklech…VÍCE

Procházka Kojetínem přiblíží památky města

Kojetín – Pro děti i rodiče je určena akce s názvem Bylo, nebylo v Kojetíně, která se koná v pátek 26. září. Pracovníci Domu dětí a mládeže Kojetín společně s Městským kulturním střediskem připravují podvečerní procházku po památkách města. Startuje se v 16.30 od domu dětí v ulici Svatopluka Čecha, v cíli na návštěvníky čeká táborák a opékání špekáčků. 

Zahrádkáři chystají výstavu, tématem jsou svatby

Troubky – Nejen výstava ovoce, zeleniny, květin a hub, ale také ukázky z činností včelařů a ornitologů budou připraveny o víkendu 27. a 28. září v kulturním domě v Troubkách. Na programu je dvacátý ročník Okresní zahrádkářské výstavy a současně i osmý ročník Přerovského babího léta, pro který organizátoři zvolili téma Můj svatební den.

K tématu se váže i soutěž středních škol v kategoriích svatební kytice a dekorace na stůl. Návštěvníci si také mohou prohlédnout svatební šaty charakterizující čtyřicátá léta minulého století až po současnou módu. Nebude chybět ani tradiční soutěž o největší dýni a odborná poradna. Celou výstavu doplní vyřezávaný dobový nábytek vyrobený žáky Střední školy řezbářské v Tovačově. Otevřeno je v sobotu i v neděli od 10 do 17 hodin. 

Dětský domov ve Staré Vsi oslaví deset let

Stará Ves – Desáté výročí příchodu prvních dětí do Církevního dětského domova Emanuel si v sobotu 27. září připomenou ve Staré Vsi u Přerova. Program zahájí v 10 hodin bohoslužba v kostele Nanebevzetí Panny Marie, kterou bude sloužit olomoucký biskup Josef Hrdlička. Od 14.30 do 18 hodin si zájemci mohou prohlédnout prostory dětského domova, vyzkoušet si svou šikovnost při drobných ručních pracích i sportovních aktivitách. 

Všestranná Joyce Hurley zahraje na Staré střelnici

Hranice – Jazz, blues, pop, rock i klasická hudba. Všechny tyto hudební žánry využívá při své tvorbě talentovaná americká zpěvačka a skladatelka Joyce Hurley. Tento měsíc si její koncert užijí také návštěvníci Divadla Stará střelnice v Hranicích, kde muzikantka v neděli 28. září od 19 hodin vystoupí…VÍCE

Hody v Tovačově lákají na bohatý program, přijet můžete historickým motoráčkem 

Tovačov – Hudba, jarmark nebo květinová výzdoba. Program Svatováclavských hodů, které se konají od 26. až do 28. září v Tovačově, je pestrý…VÍCE VČETNĚ PROGRAMU

Nové pivo Zubr Grand pokřtí v Kroměříži

Kroměříž – Návštěvníci Svatováclavských slavností v Kroměříži mohou mezi prvními ochutnat nové pivo Zubr Grand. Tento čtyřikrát chmelený ležák zde bude představen v rámci celostátních oslav Dne českého piva v sobotu 27. září na Výstavišti Floria. K dostání jako čepované pivo bude v pivnicích i restauracích začátkem října.