Táborák v Domově seniorů

Hranice – Na příjemné posezení u táboráku můžete zavítat v pátek 24. září od 15 hodin do zahrady hranického Domova seniorů. Vedle občerstvení nebude chybět ukázky výcviku psů a vystoupení místní kapely Klapeto. V případě nepříznivého počasí se program uskuteční ve vnitřních prostorách Domova seniorů. (pal)

Zámecký klub čeká irský nářez

Hranice – Koncert irské rockové skupiny The Frank And Walters (Irsko) se uskutečné v pátek 24. září od 20 hodin. Speciálním hostem večera bude Jevgenij Rubilin z Kazachstánu. Nový pořad oblíbené brněnské travesti skupiny Scandal Ladies s názvem Když skandál, tak Scandál se chystá v Zámeckém klubu ve čtvrtek 30. září od 19 hodin. (red)

U Žida se bude tančit

Bělotín – Zatančit si a dobře se pobavit můžete na diskotéce DJ Milana, která se uskuteční v pátek 24. září v restauraci U Žida v Bělotíně. Začátek je ve 21 hodin. (red)

Motoclub Hranice uzavře cesty

Hranice – Podzimní vyjížďka Motoclubu Hranice se koná v sobotu 25. září. Odjezd všech účastníků je ve 13 hodin od černotínského motorestu Vápenka. Předpokládaná délka vyjížďky je 90 km, doba trvání asi 2 hodiny. Zakončení se uskuteční v hranickém kempu. O muziku, moderování soutěží a dobrou zábavu se postará DJ Milan. Akce v kempu se koná za každého počasí. (red)

Hornoújezdští oslaví dýňobraní

Horní Újezd – Po velkém úspěchu loňského nultého ročníku se v sobotu 25. září v Horním Újezdě uskuteční Dýňobraní. Akce se koná na místním hřišti, v případě nepříznivého počasí v místním kulturním domě. Začátek je v 16 hodin. V průběhu odpoledne vystoupí dětská taneční country skupina Občanské sdružení Kalifornie. K tanci a poslechu bude hrát skupina Gaspary.Pro všechny budou připraveny ochutnávky naložené zeleniny a domácích chlebů. V průběhu odpoledne proběhne vyhodnocení soutěže podzimní výzdoby u domů a soutěže o nejtěžší dýni. (red)

Veteráni ukončí sezonu spanilou jízdou

Lipník nad Bečvou – Poslední dostaveníčko v letošním roce si dají nadcházející víkend milovníci starých motocyklů a aut. Odltimer club Helfštýn totiž pořádá v neděli 26. září závěrečnou spanilou jízdu veteránů, jejíž trasa povede z Lipníku nad Bečvou přes Jezernici, Bělotín, Hustopeče, Kelč a Teplice nad Bečvou až na hrad Helfštýn.

„Na náměstí v Kelči bude výstava historických vozidel a hned po obědě se pojede na letiště v Drahotuších, kde se uskuteční akce pro děti z dětských domovů. Poslední zastávkou je hrad Helfštýn, na jehož nádvoří si můžou lidé prohlédnout historické skvosty v odpoledních hodinách,“ láká šéf Odltimer clubu Jiří Zemánek.

Podle něj je mezi veterány o závěrečnou projížďku velký zájem, a pokud bude slunečné počasí, dá se na startu očekávat více než stovka strojů. Start v Lipníku nad Bečvou je v neděli v 9 hodin ráno a na hrad Helfštýn by měla historická vozidla dorazit po druhé hodině odpoledne. (pu)

Letiště ožije zábavou

Drahotuše – Již 3. ročník akce s názvem Od historie po současnost určené dětem a mládeži z dětských domovů a ústavů i široké veřejnosti se koná v neděli 26. září od 11 hodin na drahotušském letišti.

Můžete se těšit na den plný her, zábavy a překvapení.

Letiště navštíví také Oldtimer Club Helfštýn se svými krasavci. Příjezd prvního historického vozidla proběhne kolem 11. hodiny. K poslechu a tanci bude hrát skupina Navalentým a DJ Milan. Představí se lidová a umělecká řemesla a k vidění budou i letadla aeroklubu Hranice.

Za příznivého počasí poletí i horkovzdušný balon. (red)

Kam vyrazit za sportem

Svatováclavské koulení láká do Valšovic

Hranice, Valšovice – Až čtyřiačtyřicet dvojic může startovat v pétanque turnaji Svatováclavské koulení, který se uskuteční v sobotu 25. září na hřištích ve Valšovicích. Akce bude zahájena v 9 hodin a v případě nenaplnění kapacity předem se na ni lze přihlásit ještě před zahájením na místě. Přihlášky se přijímají také na mailu p.tomanek@email.cz, a to do pátku 24. září. Jedná se o otevřený turnaj pro hráče s registrací i bez ní. Na vítěze čekají poháry, drobné ceny, pro všechny je připraveno občerstvení a přislíben je i dančí guláš. (jr)

Černotín bude patřit svátečnímu turnaji

Černotín – Klub nohejbalu Černotín připravuje na místním víceúčelovém hřišti již osmý ročník Svatováclavského turnaje v nohejbalu trojic. O putovní pohár se bude bojovat v sobotu 25. září od 10 hodin, prezentace proběhne hodinu předem. (red)

Derby nabídne zajímavou podívanou

Hranice – Kdo je lepší, hranická dukla, nebo družstvo Černotína? Odpověď na tuto otázku nabídne sobota 25. září, kdy tyto dva týmy změří své síly na hřišti u splavu v Hranicích. Začátek utkání je naplánován na 15.30 hodin.(jr)

Radíkov ovládnou svítící míčky

Radíkov – Golfový klub Radíkov zve všechny diváky na atraktivní podívanou v podobě nočního golfového turnaje. Ten se koná v sobotu 25. září za soumraku. Hraje se devět jamek za světla a šest jamek za tmy se svítícími míčky. (ror)

Děti budou mít tenisový turnaj

Teplice nad Bečvou – První ročník Junior Kyselka Cupu se chystá na sobotu 25. září na kurtech Slovanu v Teplicích nad Bečvou. Turnaj je určen pro děti od osmi do devíti let, začátek je ve 13 hodin. (jr)

Svatováclavský nohejbal v Hrabůvce

Hrabůvka – Svatováclavský putovní pohár starosty hasičů získá vítěz nohejbalového turnaje, který se odehraje v úterý 28. září na hřišti Horňáček. Začátek je v 9 hodin, občerstvení zajištěno. Přihlášky pište na mail sdhhrabuvka@seznam.cz. (red)