„Hlavní podium na náměstí T. G. Masaryka bude patřit až do neděle přehlídce místních tanečních a folklorních souborů. Ve čtvrtek a v pátek začíná program od tří hodin odpoledne, v sobotu a neděli už od půl jedenácté dopoledne. Sérii vystoupení uzavře v neděli legendární kapela Abraxas,“ uvedla Lada Galová z Kulturních a informačních služeb města Přerova.

Na své si přijdou i návštěvníci Lipníku nad Bečvou, kde se v sobotu koná velikonoční výstavka v Domečku Městské knihovny. Lidé ale můžou během svátků zavítat i na výstavu Město Lipník v proměnách staletí v galerii Konírna a prohlédnout si historické fotografie v prostorách „Na Patře“. V galerii Konírna je otevřeno od čtvrtku až do neděle, a to v době od 13 do 16 hodin. Milovníci vážné hudby pak můžou v neděli zhlédnout koncert souboru Ensemble Versus v kostele sv. Františka Serafinského. Začátek je v 16 hodin.

Kdo chce o Velikonocích vyrazit na hrad Helfštýn, pro toho je od soboty až do pondělí připraven program Studia Bez kliky. Děti se můžou svézt v prostorách hradu na středověkém kolotoči, k dispozici je i historická střelnice pro děti i dospělé a návštěvníci můžou rovněž zhlédnout pouliční loutkové divadlo nebo ukázky tradičních řemesel. V ateliéru H-studia na třetím nádvoří je čekají ukázky různých způsobů zdobení kraslic nebo paličkování. Hrad je otevřen vždy od 9 do 17 hodin.

Přerovský deník|Propagujte i svojí stránku