VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam na ples? Vyberte si

Zdá se vám, že jste během svátků nebezpečně přibrali? Pak můžete „vytančit“ nadbytečná kila na některém z plesů, které letošní společenská sezona na Přerovsku nabízí.

9.1.2018
SDÍLEJ:

Od ledna se tančí na hanáckých a mysliveckých bálech na vesnicích, ale i maturitních a reprezentačních plesech ve velkém sále Městského domu. Stačí si jen vybrat ze široké nabídky.

Vrchol sezony v „měšťáku“

Společný nácvik tanečních choreografií, které si studenti připravují dlouho předem, je typický pro maturitní plesy v Městském domě v Přerově.

Na parketu se postupně vystřídají studenti posledních ročníků obou přerovských gymnázií, ale také Obchodní akademie, Střední školy gastronomie a služeb, průmyslové a zdravotnické školy.

Každý ples bude výjimečný a budoucí maturanti si z něj odnesou nejen šerpu ze stužkování, ale i skvělé zážitky.

„Novinkou je letos změna začátku maturitních plesů. S výjimkou Reprezentačního plesu Střední školy gastronomie a služeb, který začíná ve 20 hodin, se budou všechny konat už od 19 hodin. Je to praktičtější a vyhovuje to i školám, “ zmínil manažer kultury Městského domu v Přerově Pavel Ondrůj.

Z kapacitních a bezpečnostních důvodů se pořadatelé rozhodli také pro nový systém vstupenek na maturitní plesy, které bývají vždy beznadějně vyprodané.

„Každá má jedinečný čárový kód a slouží zároveň i jako vrácenka. Snažili jsme se vyjít vstříc i kuřákům, pro něž je vyhrazen prostor u vstupu, a to hned vedle hlavního schodiště,“ dodal.

Novinkou sezony v „měšťáku“ je letos 1. ples agentury Pavla Nováka, který se uskuteční 9. března ve 20 hodin.

A největším tahákem bude bezpochyby Reprezentační ples města Přerova, který se uskuteční v pátek 23. února.

„Lidé se mohou těšit na pestrý program a jako host vystoupí oblíbený slovenský zpěvák Vašo Patejdl. Kromě toho si mohou návštěvníci v malém sále poslechnout také cimbálovku Primáš,“ řekl Pavel Ondrůj.

Přerov má i svou specialitu - a tou je Korunový džínový bál na závěr sezony, který se uskuteční 7. dubna.

Myslivecký ples v Troubkách táhne

Málokteré společenské události se během plesové sezony těší takové oblibě, jako právě myslivecké bály. U některých sahá jejich tradice hluboko do minulosti, jiné zase vyplynuly z činnosti spolků.

Momentálně vrcholí přípravy v Troubkách, kde se v sobotu 13. ledna uskuteční tradiční Myslivecký ples.

„Pořádáme ho už více jak padesát let. Dorazilo k nám i pět set lidí, ale v takovém počtu už to není v kulturním domě moc komfortní,“ přiznává Stanislav Svozil, předseda Mysliveckého sdružení Mezivodí Troubky a dodává, že ideální stav je kolem tří set padesáti lidí.

Pořadatelé lákají především na zvěřinové hody, bohatou tombolu a ples zpestří také myslivečtí trubači ze skupiny Zátrža.

„Tombola bývá převážně zvěřinová. Mezi cenami jsou divočáci, mufloni, srnčí, zajíci nebo bažanti. V tombole se objeví i věcné ceny, například pračka nebo horské kolo,“ doplnil Stanislav Svozil.

Zájemce z Přerova do Troubek odveze autobus, který bude přistaven v 19.30 u přerovského pivovaru a zpět se bude vracet ve tři ráno.

Přípravy jsou v plném proudu také v Prosenicích, kde se Myslivecký ples uskuteční 10. února. „O hudební program se postará De-To z Kojetína. Mezi hlavní výhry v tombole patří divočáci,“ lákají pořadatelé.

Na krojovaný bál do Tovačova

Mezi nejoblíbenější plesy se každoročně řadí Hanácké bál v Tovačově a jeho dvaadvacátý ročník se koná ve sportovní hale 3. února.

„Po měsících dřiny a odříkání lidem členové hanáckého spolku Hatě z Tovačova opět představí krásu hanáckých krojů se vším, co k nim patří,“ prozradila členka souboru Hatě Tovačov Jitka Peřinová.

Bál zahájí vystoupení dětského souboru Hanáček Tovačov přesně ve 20 hodin. O půl hodiny později se představí Hanačky a Hanáci při slavnostním předtančení.

„O pěknou muziku k tanci i poslechu se postará dechová kapela Záhorská muzika a hudební skupina Syrinx,“ doplnila Jitka Peřinová.

Na jaké plesy vyrazit v lednu?

PŘEROV

Kdy: sobota 13. ledna, 19 hodin
Kde: Městský dům, Přerov
Co: Maturitní ples Obchodní akademie

Kdy: pátek 19. ledna, 19 hodin
Kde: Městský dům, Přerov
Co: Maturitní ples Gymnázia Jakuba Škody

Kdy: sobota 20. ledna, 20 hodin
Kde: Městský dům, Přerov
Co: 23. Farní ples

Kdy: pátek 26. ledna, 19 hodin
Kde: Městský dům, Přerov
Co: Maturitní ples Gymnázia Jana Blahoslava a Střední pedagogické školy

Kdy: sobota 27. ledna, 19 hodin
Kde: Městský dům, Přerov
Co: Maturitní ples Střední zdravotnické školy v Hranicích 

TROUBKY

Kdy: sobota 13. ledna, 20 hodin
Kde: Kulturní dům Troubky
Co: Myslivecký ples, vystoupení mysliveckých a loveckých trubačů, bohatá tombola

HORNÍ MOŠTĚNICE

Kdy: sobota 20. ledna, 20 hodin
Kde: Kulturní dům Horní Moštěnice
Co: Myslivecký ples, tradiční akce s tombolou

KOKORY

Kdy: sobota 13. ledna, 20 hodin
Kde: Sokolovna Kokory
Co: Hasičský ples, zahraje kapela Black&White z Valašského Meziříčí

Kdy: sobota 20. ledna, 20 hodin
Kde: Sokolovna Kokory
Co: Motoples, neformální oblečení, zahraje kapela Requiem

KOJETÍN

Kdy: pátek 19. ledna, 20 hodin
Kde: Sokolovna Kojetín
Co: Myslivecký ples Kojetín, tradiční akce

Kdy: pátek 26. ledna, 19 hodin
Kde: Sokolovna Kojetín
Co: Maturitní ples Gymnázia Kojetín

BRODEK U PŘEROVA

Kdy: sobota 13. ledna, 20 hodin
Kde: Sokolovna Brodek u Přerova
Co: 14. Divadelní ples ve stylu mafie, swingu a filmu Někdo to rád horké, hudba Charm Music

DŘEVOHOSTICE

Kdy: sobota 27. ledna, 20 hodin
Kde: Zámek Dřevohostice
Co: Zámecký bál, zahraje PLB Band a cimbálovka Bukovina

RADVANICE

Kdy: sobota 20. ledna, 19 hodin
Kde: Základní škola Radvanice
Co: Školní bál, hraje Relax, předtančení

RADSLAVICE

Kdy: sobota 13. ledna, 20 hodin
Kde: Kulturní dům Radslavice
Co: Školní ples. K tanci a poslechu hraje Formule III, ples pořádá Sdružení přátel Základní školy a Slaměníkovy mateřské školy

Kdy: sobota 20. ledna, 20 hodin
Kde: Kulturní dům Radslavice
Co: Hasičský bál, pořádá SDH Radslavice, hraje taneční skupina Kartágo Penčice

TUČÍN

Kdy: pátek 12. ledna, 20 hodin
Kde: prostory Obecního úřadu Tučín
Co: Obecní ples, k tanci a poslechu zahraje kapela Kalej

VESELÍČKO

Kdy: pátek 19. ledna, 20 hodin
Kde: Kulturní dům Tupec
Co: Hasičský ples, pořádá Sbor dobrovolných hasičů Veselíčko, k tanci a poslechu bude hrát skupina ELIXÍR, bohatá tombola i občerstvení

Autor: Petra Poláková-Uvírová

9.1.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 12 200 Kč

Pomocní dělníci ve výrobě Pomocní dělníci ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Náplň práce:, pomocné práce ve strojírenské výrobě, fyzicky namáhavá práce., , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na email: smel1974@mail.ru;, - telefonicky na čísle 777 176 888 - pan Iuri Caisin., , Místo výkonu práce: Iuri Caisin, Měrovice nad Hanou 230, 752 01 Kojetín.. Pracoviště: Iuri caisin - pracoviště měrovice nad hanou, 752 01 Kojetín. Informace: Iuri Caisin, +420 777 176 888.

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 10 000 Kč

Mechanici a opraváři osobních automobilů Automechanik. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 10000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky:, spolehlivost, pracovní disciplína. Vyučení v oboru není podmínkou, zkušenosti s autodiagnostikou vítány, , Pracovní náplň:, oprava podvozků, brzd, pohonných agregátů, údržby, kompletace vozu po nehodě., , Nabízíme:, možnost výkonu práce i na DPČ, servis vlastního vozu za režijní náklady, možnost pružné pracovní doby, možnost navýšení pracovního úvazku, , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: tdg@volny.cz;, - telefonicky (08,00 - 15,00hod.) na čísle 603 295 985 - pan Vlastimil Tůma. Pracoviště: Autocentr servis tdg, s.r.o., 753 01 Hranice 1. Informace: Vlastimil Tůma, +420 603 295 985.

Obchod - Obchod Obchodní referent 20 000 Kč

Obchodní referenti Obchodní referent/ka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nutná aktivní znalost ruského jazyka - činnosti při uzavírání obchodních případů aj., výhodou i znalost AJ.. Pracoviště: Sigma pumpy hranice, s.r.o., Tovární, č.p. 605, 753 01 Hranice 1. Informace: Jiřina Holubová, +420 581 661 600,725 765 666.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební instalatéři 20 000 Kč

Stavební instalatéři Topenář - instalatér - svářeč. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky:, praxe min. 1rok, , Nabízíme:, prodloužení pracovní smlouvy, , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: kubos@tzborlova.cz;, - telefonicky na čísle 602 732 100 - pan Libor Kuboš. Pracoviště: Tzb orlová s.r.o. - pracoviště přerov, Husova, č.p. 635, 750 02 Přerov 2. Informace: Libor Kuboš, +420 602 732 100.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotbalisté Přerova. Ilustrační foto

Krutý výprask na úvod přípravy. Viktorka dostala od Hulína šestku

Vladimír Kočara, trenér HC ZUBR Přerov

Kočara o juniorce Zubrů: Zařadili jsme se mezi top kluby, cílem bude záchrana

Usmrcené oči Berouskových tygrů a širý, černý lán: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 18. července 2018.

Je libo prohlídka nablýskaných veteránů? Můžete je vidět na zámku v Tovačově

Tovačovský zámek se stane jednou ze zastávek XX. Hanáckého okruhu, který startuje v sobotu 21. července dopoledne ze Smetanových sadů v Olomouci. Na sto patnáct automobilových a motocyklových veteránů do roku výroby 1939 budou moci obdivovat návštěvníci v době od 12 do 15.30 hodin v zámeckém parku.

První český Samuraj je z Přerova! Hodně si toho vážím, říká René Garcia

ROZHOVOR/ O netradiční a velice zajímavé prvenství se v rámci České republiky postaral zakladatel přerovské školy bojového umění Agatsu Ryu René Garcia.

Hradby roztančila Vanesa Harbek. Podívejte se

Lidé v pláštěnkách nebo s deštníkem nad hlavou. Tak to vypadalo v úterý večer na prostranství v ulici Pod Valy, kde se konal další z koncertů přerovského festivalu Hudební léto na hradbách. Tentokrát pódium rozehřála skvělá argentinská zpěvačka a kytaristka Vanesa Harbek v doprovodu špičkových polských hudebníků.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT