O kabelky byl takový zájem, že se prodávaly až do půl šesté večer.

A celkový výtěžek organizátorům opravdu vyrazil dech - vybralo se neuvěřitelných 38 767 korun!

„Celkový výtěžek se téměř dotýká té loňské částky a pomoc lidí nás opravdu potěšila. Někdo daroval i vyšší částku, než za kterou byly kabelky naceněné,“ uzavírá Věra Saňková z Aktivačního centra Jsme tady, která celý den pomáhala s prodejem.

Na Kabelkovém veletrhu Deníku v Galerii Přerov si mohli zájemci vybrat ze zhruba dvou tisícovek kabelek, které na veletrh věnovaly stovky dárkyň a dárců.

„Sváželi jsme je ze sběrných míst, která byla v Přerově, Hranicích, Lipníku, ale i Kojetíně a Tovačově. Nejvíce kabelek tentokrát putovalo z Hranic. Jedna paní dokonce každý rok kupuje pro tuto příležitost jednu nebo dvě nové kabelky, které nám pak daruje,“ popsala šéfredaktorka Přerovského a hranického deníku Liba Mátlová.

Už po druhé hodině odpoledne hlásíme radostnou zprávu - výtěžek přesáhl magickou hranici 25 tisíc korun.

Výtěžek Kabelkového veletrhu Deníku i tentokrát pomůže dvěma postiženým dětem - Františkovi z Přerova a Vítkovi z Hranic. Část peněz získá také Aktivační centrum „Jsme tady“ z Přerova.

Asistent centra Jiří Stojaník, který je sám nevidomý, usedl za klavír a jeho hudba navodila v Galerii Přerov příjemnou atmosféru. Některé písničky si spolu s přítomnými klienty centra prozpěvovali i příchozí.

Část výtěžku Kabelkového veletrhu Deníku, který se koná 9. října v Galerii Přerov, poputuje i na zakoupení vertikalizačního stojanu pro malého Františka. Chlapec se narodil postižený a trpí dětskou mozkovou obrnou.
Kabelkový veletrh pomůže i malému Františkovi z Přerova
Kabelkový veletrh pomůže šestiletému Vítkovi z Hranic. Vítek je ale i přes svůj handicap velice přátelský, milý a usměvavý kluk, který si rád hraje jako každé dítě.
Kabelkový veletrh pomůže šestiletému Vítkovi z Hranic

Radost z daru, nákupu i pomoci druhým

Leona Kacetlová z Hranic odcházela z charitativní akce s deseti různými kabelkami. A sama jich do Kabelkového veletrhu Deníku více než desítku darovala.

„Když se tato akce konala poprvé, darovala jsem šestnáct kabelek. Dělala jsem totiž pořádek v šatníku a byla jsem ráda, že je nemusím vyhodit,“ vysvětluje. Na dobročinné burze v Přerově byla už potřetí, ale předtím jezdila i do Olomouce.

Nadšená myšlenkou je i Marta Kolářová z Přerova, která si vybrala psaníčko do divadla za padesát korun.

„Moc se mi tato akce líbí, protože splní další účel - někdo se zbaví starých doplňků a jiný má radost z nových. Navíc přispěji na dobrou věc. Příští rok určitě daruji některé kousky, které už mě omrzely, ale nejsou ještě v tak špatném stavu,“ řekla.